Spektakle

Wrocław/III Laboratorium Ruchu ESK 2016: „Where is my touch?”, „Dominique”, „Powtarzaj za mną”

Zdjęcie: Wrocław/III Laboratorium Ruchu ESK 2016: „Where is my touch?”, „Dominique”, „Powtarzaj za mną”

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach III edycji Laboratorium Ruchu ESK 2016 i Centrum Inicjatyw Artystycznych zapraszają na pokaz trzech spektakli jednego wieczoru: performans poetycko – taneczny z udziałem Ewy Sonnenberg, Ewy Staroń, Macieja Kuźmińskiego, Piotra Michałowskiego Where is my touch?, solo Dominika Więcka w choreografii Macieja Kuźmińskiego Dominique oraz solo Macieja Kuźmińskiego Powtarzaj za mną. Ponadto w programie: spotkanie z Romą Hurey – kuratorką projektów tanecznych i teatralnych z Wiednia.

Where is my touch?

jestem obrazem kreskówką hologramem

płaską powierzchnią przekoloryzowanej kartki świata

jestem mobilną technologią przemieszczającą się w czasie

sztuczne punkty odniesienia wyznaczają mi miejsce w nieistniejącej przestrzeni

moje życie to spektakl szukający nowych scenografii i widzów

wystawiam się na pokaz multiplikując swoje ja w poszukiwaniu lustrzanego odbicia 

czekam kiedy ktoś dostrzeże we mnie oryginał wśród rozlicznych kopii samej siebie

KTOŚ mnie dopowiada ale nie dotyka

łączy z pozorami ale nie dostrzega

dopisuje zakończenia do czegoś czego nie ma

rozwija opowieści tam gdzie wystarczy kilka słów

odcina ręce historii która nie pasuje do całości złudzenia

Ewa Sonnenberg

solo Dominika Więcka w choreografii Macieja Kuźmińskiego Dominique

Znaczenie słowa feminizm powinno zostać wzbogacone w taki sposób, by obejmowało ono mężczyzn.

Dominique to spektakl spójny i przemyślany, który konsekwentnie – często z dużym poczuciem humoru – analizuje pojęcia męskości i żeńskości, ich płynności i umowność.”

Mirosław Baran

Dominique to mocna wypowiedź polityczno-społeczna spójna na wszystkich poziomach – od kompozycji ruchowej przez zastosowane pozostałe środki wyrazu scenicznego po wybór obsady – przekazana w sposób wielopiętrowy, a dzięki temu czytelny nie tylko dla profesjonalnej publiczności.”

Hanna Raszewska

Spektakl otrzymał II Nagrodę oraz Nagrodę Publiczności na Solo Dance Contest 2015.

solo Macieja Kuźmińskiego Powtarzaj za mną

Chodź do pracy. Ożeń się. Miej dzieci. Płać podatki. Oglądaj telewizję. Podążaj za modą. Zachowuj sie normalnie. Przestrzegaj prawa i powtarzaj za mną: JESTEM WOLNY.

Spektakl otrzymał nagrody: Podwójna Nagroda Jury (R. Kalinowski i E. Kozak) na konkursie 3…2…1…Taniec!; 3 miejsce na konkursie choreograficznym Warszawskiej Platformy Tańca 2014

Bilety: 20 zł


Kurator projektu: Adam Kamiński

Projekt Laboratorium Ruchu ESK 2016  – III edycja realizowany we współpracy z ESK 2016 i z Instytutem Muzyki i Tańca.

Logo ESK Wrocław (miniaturka)    IMIT (miniaturka)

powiązane

Ludzie

Maciej Kuźmiński

Maciej Kuźmiński

  • choreograf
  • tancerz
  • pedagog

W ramach III edycji Laboratorium Ruchu ESK 2016 i Centrum Inicjatyw Artystycznych zapraszają na pokaz trzech spektakli jednego wieczoru: performans poetycko – taneczny z udziałem Ewy Sonnenberg, Ewy Staroń, Macieja Kuźmińskiego, Piotra Michałowskiego Where is my touch?, solo Dominika Więcka w choreografii Macieja Kuźmińskiego Dominique oraz solo Macieja Kuźmińskiego Powtarzaj za mną. Ponadto w programie: spotkanie z Romą Hurey – kuratorką projektów tanecznych i teatralnych z Wiednia. Where is my touch? jestem obrazem kreskówką hologramem płaską powierzchnią przekoloryzowanej kartki świata jestem mobilną technologią przemieszczającą się w czasie sztuczne punkty odniesienia wyznaczają mi miejsce w nieistniejącej przestrzeni moje życie to spektakl szukający nowych scenografii i widzów wystawiam się na pokaz multiplikując swoje ja w poszukiwaniu lustrzanego odbicia  czekam kiedy ktoś dostrzeże we mnie oryginał wśród rozlicznych kopii samej siebie KTOŚ mnie dopowiada ale nie dotyka łączy z pozorami ale nie dostrzega dopisuje zakończenia do czegoś czego nie ma rozwija opowieści tam gdzie wystarczy kilka słów odcina ręce historii która nie pasuje do całości złudzenia Ewa Sonnenberg solo Dominika Więcka w choreografii Macieja Kuźmińskiego Dominique Znaczenie słowa feminizm powinno zostać wzbogacone w taki sposób, by obejmowało ono mężczyzn. „Dominique to spektakl spójny i przemyślany, który konsekwentnie – często z dużym poczuciem humoru – analizuje pojęcia męskości i żeńskości, ich płynności i umowność.” Mirosław Baran „Dominique to mocna wypowiedź polityczno-społeczna spójna na wszystkich poziomach – od kompozycji ruchowej przez zastosowane pozostałe środki wyrazu scenicznego po wybór obsady – przekazana w sposób wielopiętrowy, a dzięki temu czytelny nie tylko dla profesjonalnej publiczności.” Hanna Raszewska Spektakl otrzymał II Nagrodę oraz Nagrodę Publiczności na Solo Dance Contest 2015. solo Macieja Kuźmińskiego Powtarzaj za mną Chodź do pracy. Ożeń się. Miej dzieci. Płać podatki. Oglądaj telewizję. Podążaj za modą. Zachowuj sie normalnie. Przestrzegaj prawa i powtarzaj za mną: JESTEM WOLNY. Spektakl otrzymał nagrody: Podwójna Nagroda Jury (R. Kalinowski i E. Kozak) na konkursie 3…2…1…Taniec!; 3 miejsce na konkursie choreograficznym Warszawskiej Platformy Tańca 2014 Bilety: 20 zł Kurator projektu: Adam Kamiński Projekt Laboratorium Ruchu ESK 2016  – III edycja realizowany we współpracy z ESK 2016 i z Instytutem Muzyki i Tańca.    

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close