Wrocław/Koalicja Miast 2016: Lubelski Teatr Tańca „Stalking Paradise” (fragmenty)

Zdjęcie: Wrocław/Koalicja Miast 2016: Lubelski Teatr Tańca „Stalking Paradise” (fragmenty)

Fot. Piotr Jaruga/Centrum Kultury w Lublinie

Wersja do druku

Udostępnij

Lubelski Teatr Tańca zaprasza na plenerowy pokaz fragmentów spektaklu Stalking Paradise na ulicy Szajnochy we Wrocławiu w ramach Koalicji Miast 2016.

Stalking Paradise to spektakl pod kierunkiem norwesko-estońskiego duetu choreografów,  Külli Roosna i Kenneth Flak, w którym tancerze Lubelskiego Teatru Tańca oraz Pracowni Fizycznej z Łodzi wspólnie poszukują odpowiedzi na pytania o wiarę. W co wierzymy? Dlaczego wierzymy w to, co robimy? Dlaczego tak trudno jest pogodzić ze sobą różne przekonania?

Rozmaite elementy wiary poddane są w spektaklu poddane analizie, zarówno poprzez ruch, jak i dźwięk oraz tekst: dogmatyzm, płynność, zmiana, stabilność, adaptacja. Na jakiej podstawie podejmujemy nasze decyzje? Podejmujemy działania, aby wypełnić społeczne oczekiwania, czy raczej kierując się przede wszystkim własnymi przekonaniami? Jak rozpoznajemy różnicę pomiędzy tymi dwiema opcjami – czy w ogóle istnieje między nimi jakaś istotna różnica?

Niech staną się bezradni jak dzieci,

ponieważ słabość jest wielka, a siła jest niczym.

W chwili narodzin człowiek jest słaby i wiotki,

w chwili śmierci – twardy i sztywny.

Gdy drzewo rośnie, jest delikatne i łamliwe,

kiedy usycha i marnieje, umiera.

Twardość i siła to towarzysze śmierci.

Giętkość i słabość są przejawami życia.

To, co zatwardziałe, nigdy nie wygra.

Stalker, Andriej Tarkowski

Czy naprawdę chcielibyście aby spełniły się wasze najskrytsze pragnienia?

 

koncepcja i choreografia: Külli Roosna, Kenneth Flak

taniec: Beata Mysiak, Anna Żak , Ryszard Kalinowski, Wojciech Kaproń/ Lubelski Teatr Tańca, Aleksandra Łaba (Ewelina Drzał – Fiałkiewicz), Wojciech Łaba/Pracownia Fizyczna

muzyka i wideo: Kenneth Flak

światło: Grzegorz Polak

realizacja dźwiękowa: Dariusz Kociński

czas: 60 min

produkcja: Centrum Kultury w Lublinie, Instytut Muzyki i Tańca

premiera: 13 września 2014,  Lublin.

 

Spektakl „Stalking Paradise” został zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu „Zamówienia choreograficzne 2014”.

IMIT (miniaturka)     Logo Centrum Kultury w Lublinie (miniaturka)     Logo Lubelski Teatr Tańca (miniaturka)

Wstęp wolny.

***

Lublin wykreował swój program w inspirującym dialogu między wielokulturowym dziedzictwem a wyzwaniami przyszłości. Sceną prezentacji stanie się – położona w samym centrum Wrocławia – ulica Karola Szajnochy. To właśnie na niej najwięksi i najbardziej znani lokalni artyści zbudują scenerię Lublina – unikalnego miasta inspiracji, w którym współczesność przeplata się z bogatą historią. Kilkudniowe widowisko odzwierciedlać będzie dialog tradycji z nowoczesnością poprzez interaktywne działania kulturowe oparte na spektaklach teatralnych, tanecznych, projekcjach filmowych, koncertach oraz pokazach sztukmistrzowskich. Koalicja Miast 2016, to po pierwszy projekt współpracy kulturalnej miast, które ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Współpraca ma na celu prezentacje kulturowe Gdańska, Katowic, Lublina, Łodzi oraz Poznania i Szczecina skupione na najbardziej charakterystycznych dla nich narracjach kulturowych oraz na tym, co stanowi o ich genius loci.

Wrocław jako Europejska Stolica Kultury 2016 stanie się sceną, na której spotkają się pomysły i praktyki z każdego z miast koalicji. Inicjatywa ta stwarza nowe możliwości w zakresie wymiany kulturalnej pomiędzy miastami, promowania lokalnych artystów, tworzenia wspólnych projektów artystycznych i kulturalnych.

Organizator: Wrocław 2016 Europejska Stolica Kultury

Sfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Współorganizatorzy: Narodowe Forum Muzyki, Impart

Partner strategiczny: KGHM

Pełny program wydarzenia

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Wrocław: ul. Szajnochy (plener)

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close