Wrocław/Laboratorium Ruchu ESK 2016: „Skrypty z codzienności” – rezydencja: Sławek Bendrat

Zdjęcie: Wrocław/Laboratorium Ruchu ESK 2016: „Skrypty z codzienności” – rezydencja: Sławek Bendrat

Na zdjęciu: Sławek Bendrat. Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

W czerwcu Laboratorium ruchu działające w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016 proponuje w czerwcu kolejną odsłonę zajęć z cyklu Skrypty z codzienności, które poprowadzi artysta  niepokorny, zaangażowany w liczne międzynarodowe projekty. Sławek Bendrat odkryje przed uczestnikami swoje widzenie miasta, miejsca  urodzenia, przestrzeni pierwszych fascynacji twórczych i życiowych zakrętów. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zapisy: atutysztuki@gmail.com. Telefon: 505 963 162.

Skrypty z codzienności – Sławek Bendrat: 12 -13.06.2013.

Sławek Bendrat – tancerz,choreograf, reżyser. Studiował na wydziale pedagogiki baletu Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie; absolwent Poznańskiej Szkoły Baletowej. Przez wiele lat był związany jako tancerz z Polskim Teatrem Tańca Ewy Wycichowskiej w Poznaniu, biorąc udział w licznych premierach w kraju i na całym niemal świecie. Po wyjeździe z Polski rok spędził w Niemczech w teatrze w Nordhausen, następnie dwa sezony w Luzerner Theater w Szwajcarii jako tancerz i choreograf. W Szwajcarii współpracował również z Klein Theater w Lucernie i SIWC w Zurychu. Kolejne dwa lata pracował w zespole Baletu Narodowego w Marsylii (Ballet National de Marseille) kierowanego przez Frederica Flamanda, gdzie oprócz ról w bieżącym repertuarze, stworzył własną choreografię Le Manque. Latem 2008 r., wspólnie z Dominikiem Krawieckim, zrealizował film ID.W 2010 roku otrzymał nagrodę na Baltic Movement Contest za solo Pinku Chirashi.Rok później w Bernie stworzył grupę Pink Mama Theatre. Aktualnie występuje w spektaklu Escort i Afterparty. Najnowsze produkcje kolektywu: Freaks, Ariel czyli Swinger’s Planets.  Zespół dostał 3-letnią rezydencję w Dampfzentrale Bern.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Zapisy: atutysztuki@gmail.com
Telefon: 505 963 162

ORGANIZATOR: Biuro Festiwalowe Impart 2016. Europejska Stolica Kultury 2016

PARTNER: Instytut Muzyki i Tańca

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close