Wrocław/V Festiwal CYRKULACJE: Pink Mama Theatre „Pinku Chirashi”

Zdjęcie: Wrocław/V Festiwal CYRKULACJE: Pink Mama Theatre „Pinku Chirashi”

Fot. z materiałów organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas V Festiwalu CYRKULACJE Żywe Kultury Ruchu w nurcie imprez towarzyszących Pink Mama Theatre pokaże spektakl z 2010 roku Pinku Chirashi. Spektakl powstał z inspiracji zjawiskiem społecznym, które pojawiło się w Japonii. Dotyczy życia seksualnego Japończyków i ich miłości, która staje się coraz mniej realna. Najmłodsze pokolenie, uczestniczące, w szaleńczym wyścigu szczurów, nie ma już czasu na życie prywatne. W samotności oddaje się zatem uciechom z nadrukowanymi na pościeli dziewczynkami, przypominającymi postaci z komiksów. Japończycy kochają się w laleczkach, prowadzą drugie (pierwsze?) życie w komputerowych grach „powieściach” miesiącami,  zamknięci w swoich pokojach. Postępujący rozkład realnych kontaktów między ludźmi widać w relacjach damsko-męskich – prawie połowa dorosłych przyznaje się, że nie ma znajomych płci przeciwnej.

Idea, choreografia i wykonanie: Sławek Bendrat

Solo powstało w ramach rezydencji 2010 w klubie Żak w Gdańsku. Zajęło II miejsce w konkursie na solową miniaturę taneczną Baltic Movement Contest 2010, odbywającym się przy Gdańskim Festiwalu Tańca.

Tournee Pink Mama Theatre jest finansowane przez Kultur Stadt Bern oraz Kultur Kanton Bern.

Harmonogram oraz więcej informacji na: 

www.cyrkulacje.wroclaw.pl

http://cyrkulacje.wroclaw.pl/festiwal-2014/harmonogram/

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:30

Wrocław: Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli, ul. Na Grobli 30/32

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close