Wrocław/VII Festiwal CYRKULACJE: Sławek Bendrat i Dominik Krawiecki (Pink Mama Theatre) „Choreografia i dramaturgia” – warsztaty mistrzowskie

Zdjęcie: Wrocław/VII Festiwal CYRKULACJE: Sławek Bendrat i Dominik Krawiecki (Pink Mama Theatre) „Choreografia i dramaturgia” – warsztaty mistrzowskie

Fot. Przemysław Błaszczak

Wersja do druku

Udostępnij

Program Wrocławskiego Festiwalu Ruchu CYRKULACJE obejmuje intensywne warsztaty, ścieżki twórcze, pokazy, dyskusje i otwarte jamy taneczne. Pod tegorocznym hasłem GŁĘBIEJ organizatorzy zapraszają do wejścia w działanie, poszerzenia horyzontów, pogłębienia czucia i wspólnego poszukiwania. Sławek Bendrat i Dominik Krawiecki z Pink Mama Theatre poprowadzą warsztaty mistrzowskie Choreografia i dramaturgia.

Koszt: przy wpłacie całości do 25 marca 2016 roku = 350 zł, 
po tym terminie = 380 zł.

Informacje i zapisy: cyrkulacje.zapisy@gmail.com

Dorota Kamecka, tel. 726 515 498
Aga Rybak, tel.  530 716 044

Pięciodniowy cykl, prowadzonych przez nich warsztatów ma na celu pokazanie uczestnikom specyficzny sposób pracy w teatrze, w którym taniec i aktorstwo przenikają się i łączą. Dzień warsztatów rozpocznie się rozgrzewką ruchową, po niej odbędzie się rozgrzewka głosowa, a po krótkiej przerwie nastąpi improwizacja, która stanie się podstawą do budowania scen. Piątego dnia warsztatów planowany jest pokaz przygotowanych wcześniej etiud. Sławek Bendat (tancerz, choreograf) i Dominik Krawiecki (aktor, reżyser) od pięciu lat kierują szwajcarskim teatrem PINK MAMA THEATRE. Realizując swoje projekty angażując do nich aktorów i tancerzy. Tworzą swoiste multidyscyplinarne przedstawienia, w których obraz i ruch jak i, głos oraz tekst stają się równorzędne. W swojej pracy ogromny nacisk kładą na improwizacje, które stają się główną inspiracją do powstających później scen.

Sławek Bendrat – tancerz i choreograf, wrocławianin. Studiował na Wydziale Pedagogiki Baletowej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie; jest absolwentem Poznańskiej Szkoły Baletowej. Przez wiele lat jako tancerz związany był z Polskim Teatrem Tańca w Poznaniu, a następnie jako tancerz i choreograf z Luzerner Theater w Szwajcarii. Kolejne dwa lata pracował w zespole Baletu Narodowego w Marsylii (Ballet National de Marseille), kierowanego przez Frederica Flamanda. W 2010 roku otrzymał nagrodę na Baltic Movement Contest za solo Pinku Chirashi. Jest jednym z założycieli Pink Mama Theatre, w którym sprawuje funkcję dyrektora artystycznego oraz choreografa wszystkich spektakli teatru. Pink Mama Theatre od 2013 roku ma statut associated artist w Dampfzentrale Bern – jednej z najważniejszych scen tańca w Szwajcarii.

Dominik Krawiecki – wrocławianin. Był studentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (wydział aktorski) we Wrocławiu, z której został wyrzucony. Studiował też wiedzę o teatrze na UJ. Przez kilka lat ściśle związany z życiem teatralnym Wrocławia. Założyciel i przez dwa lata dyrektor Teatru Zakład Krawiecki. Aktor Teatru „Zielona Latarnia“ pod kierownictwem Ireny Rzeszowskiej. Prowadził liczne imprezy teatralne (m.in. WROSTJA). Po wyjeździe z Polski osiedlił się w Lucernie w Szwajcarii i przez trzy lata był na stałe związany z Luzerner Theater. Jest współzałożycielem Pink Mama Theatre, w którym pełni funkcję dyrektora naczelnego i reżysera wszystkich spektakli teatru.

Więcej informacji na stronie: www.cyrkulacje.wroclaw.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 09:00

Wrocław: Ośrodek Instytutu Grotowskiego, Studio na Grobli, ul Na Grobli 30/32; śr-sob: 9.00-13.00, nd: 10.00-12.00.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close