Krystyna Kostrzemska-Suska – polska tancerka urodzona w 1929 roku w Berlinie.
Ukończyła Schule für Bühnentanz Anni Stoll-Peterka.
Karierę rozpoczęła w 1950 roku w Operze Poznańskiej. W roku 1973 związała się z Polskim Teatrem Tańca. W tej drugiej instytucji przez kilka lat łączyła pracę artystyczną z obowiązkami inspicjenta i inspektora baletu. Tę ostatnią funkcję pełniła do emerytury.
Jako artystka tańczyła w repertuarze charakterystycznym i klasycznym, m.in. w Nocy na Łysej Górze (chor. L. Wójcikowski), Jeziorze łabędzim (chor. S. Miszczyk), Panu Twardowskim (chor. F. Parnell), Fontannie Bachczysaraju (chor. Z. Patkowski), Esiku w Ostendzie (chor. C. Drzewiecki), Cudownym Mandarynie (chor. C. Drzewiecki), Dancing Hz (chor. P. Wycichowska) i innych. W Niebezpiecznych związkach Ewa Wycichowska specjalnie dla niej stworzyła postać Madame Rosamonde.
Za swoją pracę otrzymała Odznakę Honorową Miasta Poznania, Medal 200-lecia baletu Polskiego, Medal Bogusławskiego, Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego i tytuł Zasłużonego Działacza Kultury.
O sobie pisała:
Polski Teatr Tańca to moje życie. Przez wszystkie lata jego istnienia odnotowywałam w oficjalnych dokumentach i w swoim dzienniku fakty i zdarzenia z jego codzienności. Byłam przede wszystkim inspicjentem i inspektorem baletu, ale często tłumaczem na różnych ważnych spotkaniach, a nawet przy negocjacjach z impresariami, ale także tancerką i właśnie w Teatrze Tańca przeżyłam moje największe artystyczne przygody. Nie tańczyłam wielkich ról solowych, ale każde wejście na scenę było dla mnie wielkim przeżyciem i wydarzeniem.
– cytat pochodzi z artykułu Byliśmy entuzjastami, zawartego w publikacji Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś. Audio-Video-Performance w 10 odcinkach. Prolog. Krystyna Kostrzemska – Suska pisze w nim o początkach PTT i wspomina współpracę z Conradem Drzewieckim.
Krystyna Kostrzemska-Suska zmarła w lipcu 2024 roku w wieku 95 lat.