Dance ICONS – globalna sieć dla choreografów w grudniowym wydaniu swojego newslettera poleca wywiad z Alexandrem Ekmanem pt. Serious Fun, a także, jak zwykle – mnóstwo informacji o bieżących naborach na rezydencje i stypendia, o światowych premierach oraz najnowszych wydawnictwach książkowych i filmowych.

Wersja do druku

Udostępnij

ICONS INSPIRE INTERWIEV: W choreografii Alexandra Ekmana jest pociągające szaleństwo. Angażująca i dostępna jednocześnie, została od razu ciepło przyjęta zarówno przez publiczność, jak i przez krytykę. Młody Szwed zabawą narusza atmosferę wielkich, zastałych gmachów oper. Ekman mieszka między Sztokholmem a Nowym Jorkiem.

Czytaj wywiad: http://www.danceicons.org/pages/index.php?p=211128141507

GLOBAL OPPORTUNITIES: Informacje o aktualnych naborach na rezydencje, festiwale, open calle i stypendia. W grudniu są to między innymi: Nabór na rezydencję Dance Omi w Nowym Jorku, czy Dance-tech w Lake Studios w Berlinie, oraz konkursy: Danse Élargie International Competition we Francji, 6. International Choreographic Competition Hannover 2022 w Niemczech czy Tanzplattform Bern w Szwajcarii.

Więcej: http://www.danceicons.org/pages/index.php?p=211129104441#1

EVENTS AND TRENDING: Światowe i europejskie premiery, między innymi Śpiąca królewna Johna Neumaiera w Balecie Hamburskim (19 grudnia), w Operze Paryskiej Sharon Eyal zreinterpretuje Popołudnie fauna, do muzyki Claude’a Debussy’ego (pokazy do 2 stycznia 2022).

Więcej: http://www.danceicons.org/pages/index.php?p=211129104441#2

MOVIES AND BOOKS: Nakładem wydawnictwa Routledge w marcu ukaże się książka Choreography, Visual Art, and Experimental Composition 1950s–1970s autorstwa Erin Brannigan.

Więcej: http://www.danceicons.org/pages/index.php?p=211129104441#6

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close