Dance ICONS – globalna sieć dla choreografów zaprasza w lutym do lektury wywiadu z postacią miesiąca – Andreą Miller, która w 2017 roku jako pierwsza w historii choreografka została artystką-rezydentką w Museum of Modern Art w Nowym Jorku. Oprócz tego w comiesięcznym newsletterze sieci znaleźć można, jak zwykle, mnóstwo informacji o bieżących naborach na rezydencje i stypendia na całym świecie, światowych premierach oraz najnowszych wydawnictwach książkowych i filmach z udziałem tancerzy i choreografów.

Wersja do druku

Udostępnij

ICONS INSPIRE INTERWIEV: Prace choreografki Andrei Miller wypełnia zwierzęca gracja i niezaprzeczalne człowieczeństwo z całym zakresem ludzkich uczuć. Jej tancerze fizycznie ukazują ten złożony emocjonalny krajobraz – z dziką intensywnością, ze stłumioną furią, z radosnym rozluźnieniem. Dziennikarka Lisa Traiger z Dance ICONS rozmawia z Andreą Miller o zakresie jej przestrzeni twórczej, inspiracjach, doświadczeniu pracy z Ohadem Naharinem.

Czytaj wywiad: http://www.danceicons.org/pages/?p=220124083736


GLOBAL OPPORTUNITIES: Informacje o aktualnych naborach na rezydencje, festiwale, open calle i stypendia. Dance ICONS przypomina, że od stycznia trwa nabór na stypendium BalletX Choreographic Fellowship, a także na rezydencję w Nowym Jorku do programu HARP (Here Artists Residency Program). W Niemczech Opera Narodowa w Hanowerze wraz z TANZtheater INTERNATIONAL poszukują trójki młodych choreografów współczesnych do tegorocznego programu rezydencyjnego „Think Big”. Otwarty jest także nabór do 36. International Choreographic Competition Hannover 2022. Konkurs odbędzie się on-line 1-2 lipca, przewidziano nagrody pieniężne i produkcyjne.

Więcej: http://www.danceicons.org/pages/index.php?p=220127063007#1

EVENTS AND TRENDING: W tej sekcji znajdziecie zapowiedzi najważniejszych światowych i europejskich premier, w tym między innymi: trwającego festiwalu tańca współczesnego PuSh International Performing Arts Festival 2022 w Kanadzie; ogłoszony już niemal kompletny, imponujący program COLOURS International Dance Festival w Stuttgarcie, a także informację o tym, że Holenderski Balet Narodowy po raz pierwszy historii wystawi legendarny balet w choreografii Mariusa Petipy, Raymondę, w wersji dyrektor artystycznej Rachel Beaujean, a zespół Jo Strømgrena pokaże swój premierowy THE LOFT podczas Belgrade Dance Festival. Londyński The Royal Ballet przygotowuje z kolei wieczór składający się z prac najbardziej ekscytujących choreografów na świecie – Crystal Pite, Kyle’a Abrahama i Christophera Wheeldona. Zapowiadana jest także wrocławska premiera Don Juana w choreografii Giorgia Madii.

Więcej: http://www.danceicons.org/pages/index.php?p=220127063007#2

MOVIES AND BOOKS: Sidi Larbi Cherkaoui przygotował choreografię do nowego kinowego hitu, Cyrano w reżyserii Joe Wrighta. Film powstał na podstawie musicalu pod tym samym tytułem, którego literackim pierwowzorem była sztuka Cyrano de Bergerac Edmonda Rostanda.

Dostępna jest w przedsprzedaży książka Tomorra Kokony Successful Artists Mean Business, wydana przez Tomorr Kokona Arts Management. „Artyści zbyt często skupiają się na własnym talencie, mając nadzieję, że sam się sprzeda, zapominając o praktycznych aspektach, które pozwolą ludziom z takiego talentu korzystać i się nim cieszyć. To obowiązkowa pozycja dla tych, którzy planują założenie własnego biznesu w dziedzinie sztuk performatywnych”.

Więcej: http://www.danceicons.org/pages/index.php?p=220127063007#5

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close