Dance ICONS – globalna sieć dla choreografów w najnowszym wydaniu swojego newslettera poleca wywiad z Christopherem Wheeldonem, obecnie jednym z najważniejszych na świecie twórców baletowych. Poza tym w Dance ICONS, jak zwykle, mnóstwo informacji o bieżących naborach na rezydencje i stypendia na całym świecie, światowych premierach oraz najnowszych wydawnictwach książkowych i filmowych.

Wersja do druku

Udostępnij

ICONS INSPIRE INTERWIEV: Christopher Wheeldon, obecnie jeden z najważniejszych twórców baletowych, a od niedawna także choreograf i reżyser musicalowy. Jego MJ the Musical poświęcony Michaelowi Jacksonowi, otworzy się na Broadwayu 1 lutego. O swoim procesie twórczym, bieżących projektach, o bieżąych projektach, a także o czerwcowej premierze w Royal Ballet Wheeldon opowiedział dziennikarce „The New York Times” Roslyn Sulcas.

Czytaj wywiad: http://www.danceicons.org/pages/?p=211226125747


GLOBAL OPPORTUNITIES: Informacje o aktualnych naborach na rezydencje, festiwale, open calle i stypendia. W styczniu są to między innymi: stypendium BalletX Choreographic Fellowship, nabór na rezydencje w Nowym Jorku w ramach programu HARP (Here Artists Residency Program), 6. International Choreographic Competition Hannover 2022 w Niemczech czy Tanzplattform Bern w Szwajcarii.

Więcej: http://www.danceicons.org/pages/index.php?p=211228203845#1 

EVENTS AND TRENDING: Zapowiedzi najważniejszych światowych i europejskich premier, w tym między innymi: personifikacja miłości we wszelkich odmianach, czyli premiera podnoszącej na duchu pracy Kyle’a Abrahama do muzyki D’Angelo An Untitled Love (premiera 23 lutego w BAM w Nowym Jorku),  austriacka premiera Concerto Lucinda Childs Dance Company (14 stycznia w Vienna State Ballet), czy spektaklularny program COLOURS w Theaterhaus Stuttgart, na który składają się: pięć niemieckich premier i jedna premiera światowa, oraz wysokiej klasy program prezentujący prace między innymi Nederlands Dans Theater, La Veronal, Emanuel Gat Dance, L-E-V Sharon Eyal & Gai Behar oraz zespołów Wayne McGregor Company, Josef Nadj, czy Dada Masilo.

Więcej: http://www.danceicons.org/pages/index.php?p=211228203845#2

MOVIES AND BOOKS: Publikacja wydawnictwa Routledge Kinetic Atmospheres: Performance and Immersion Johannesa Birringera to głęboko empiryczne, pragmatyczne studium performatywnego środowiska, obejmującego także interakcje i podróże po rozszerzonej wirtualności.

Nowość na Netfliksie – Into the Beat w reżyserii Stefana Westerwelle’a i w  choreografii Pepity Bauhardt; nastoletni romans i taneczny dramat w jednym, opowiadający o poszukiwaniach własnego „ja” nie tylko w tańcu.


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close