Narodowy Instytut Muzyki i Tańca ogłosił nabór wniosków do Programu wydawniczego 2023. Termin nadsyłania wniosków do edycji programu upływa 24 kwietnia 2023 roku.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Programu wydawniczego dofinansowywane są projekty polegające na publikacji wydawnictw naukowych i popularnonaukowych (pierwszych wydań wydawnictw polskojęzycznych lub pierwszych wydań tłumaczeń na język polskich) z dziedziny tańca oraz wydawnictw popularyzatorskich, w tym: prac doktorskich i magisterskich, tomów pokonferencyjnych, biografii, monografii, tomów zbiorowych, albumów okolicznościowych, numerów specjalnych periodyków i innych dotyczących tańca. Program skierowany jest do wydawnictw i współpracujących z nimi autorów – badaczy, teoretyków, autorów publikacji popularnonaukowych.

Głównymi celami Programu są:

1) wzbogacenie zasobów polskojęzycznej literatury naukowej oraz popularnonaukowej z dziedziny tańca;
2) rozwój naukowego dyskursu o tańcu;
3) popularyzacja wiedzy z historii i teorii tańca;
4) propagowanie nowoczesnej myśli pedagogicznej w dziedzinie tańca.

Budżet programu w edycji 2023 wynosi 60 000 zł brutto.

Wnioski należy składać wyłącznie elektronicznie za pomocą systemu Witkac w terminie do 24 kwietnia 2023 roku do godziny 23.59.

Termin wyboru zgłoszeń przez komisję opiniującą i termin ogłoszenia na stronie internetowej Instytutu listy projektów zatwierdzonych do realizacji upływają 15 maja 2023 roku. Wnioskodawcy tych projektów zostaną poinformowani o pozytywnej decyzji drogą elektroniczną na podany we wniosku adres e-mail.

Formularz aplikacyjny jest dostępny na stronie Programu wydawniczego 2023 w systemie Witkac.

Osoby odpowiedzialne za realizację programu:

Karol Urbański – zastępca dyrektora Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca

Karolina Bilska – kierowniczka Działu Publikacji i Dokumentacji

Dorota Mentrak – specjalistka ds. publikacji i dokumentacji: + 48 603 413 327, mail: dorota.mentrak@nimit.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close