Komisja – w składzie: dr Barbara Schabowska (Przewodnicząca Komisji), dr Regina Lissowska-Postaremczak, Maria Stokłosa, Leszek Bzdyl, Magdalena Zalipska (Kierowniczka Działu Impresariatu Tańca Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca) – wybrała pięć najciekawszych spektakli.

Wersja do druku

Udostępnij

Przy podejmowaniu decyzji komisja wzięła pod uwagę różnorodność stylistyczną i spójność dramaturgiczną ocenianych projektów. Wskazywała na bardzo wysoki poziom realizacji w aspekcie wykonawczym i wizualnym oraz na profesjonalizm produkcji teatralnych. Zwracała uwagę na precyzję i konsekwencję wypowiedzi zawartych w prezentowanych spektaklach, gdzie dyscyplina formalna potęgowała spójność dramaturgiczną i narracyjną. Wybrane spektakle wyróżniają się oryginalnością zarówno w kontekście języka ruchu, jak i prezentowanych treści. Koncepcje dramaturgiczne są wyraziste, z silnie narysowaną i konsekwentnie prowadzoną linią narracyjną. Jako produkcje teatralne są to spektakle pełne, domknięte od strony wizualnej.

Komisja dostrzegła także potencjał prezentacji w różnorodnych kontekstach scenicznych oraz dotarcie do zróżnicowanej grupy odbiorców – w tym tych najmłodszych – co zwiększa możliwości zaistnienia na rynku międzynarodowym.

Wybrane spektakle (kolejność wynikająca z daty wpływu wniosków podczas naboru):

 • Z kapelusza / The Hat
  choreografia: Jo Strømgren
  wykonanie i produkcja: Polski Teatr Tańca
 • III Symfonia
  choreografia i wykonanie: Janusz Orlik
  produkcja: Janusz Orlik, Centrum Kultury w Lublinie / Przestrzenie Sztuki. Taniec
 • VALESKA, VALESKA, VALESKA, VALESKA
  choreografia: Dominika Knapik
  wykonanie: Sticky Fingers Club / Daniela Komędera-Miśkiewicz, Dominika Wiak, Dominik Więcek, Monika Witkowska produkcja: Fundacja Performa
 • Mój ogon i ja
  choreografia i wykonanie: kolektyw Holobiont / Hanna Bylka-Kanecka, Aleksandra Bożek-Muszyńska
  produkcja: Fundacja Performat
 • Silenzio!
  choreografia: Ramona Nagabczyńska
  wykonanie: Katarzyna Szugajew, Karolina Kraczkowska, Barbara Kinga Majewska, Ramona Nagabczyńska / Anna Steller produkcja: Nowy Teatr

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close