Autor: Anna Nowak

13.02.2024 Anna Nowak

Klamry

Każdą sytuację spina jakaś klamra. Dopóki jej nie dostrzegamy, historia prawdopodobnie jeszcze się toczy – jak ostatnia kula bilardowa, która prędzej czy później musi dotrzeć do łuzy. Dopiero, gdy wyciąga się ją wraz z pulą umieszczoną tam wcześniej, można zacząć układać nowe rozdanie.

27.12.2023 Anna Nowak

Gdzie jest moja walizka?

9-letnia Anna Nowak chciała podróżować. Poszła na egzamin wstępny do szkoły baletowej, aby towarzyszyć swojej najbliższej przyjaciółce, trzymać ją za rękę i dodać otuchy. Egzamin zdała, zupełnie go nie pamięta, była zaprzątnięta innymi sprawami, bardziej zasługującymi na uwagę w życiu małej dziewczynki.

22.11.2023 Anna Nowak

Mogło być lepiej…

Po wielu latach na emigracji z czystym sumieniem przyznaję rację powszechnemu przekonaniu: tym, co tak naprawdę oddziela Wielką Brytanię od Polski, czy Stany Zjednoczone od Malty, nie są morza, oceany czy szerokości geograficzne. Jest to po prostu mentalność.

05.07.2023 Anna Nowak

Brave New World

Daleko od domu, rodziny, przyjaciół, wszystkiego, co znajome i zrozumiałe, w wieku dwudziestu kilku lat rozpoczęłam, wraz z innymi tancerzami z całej Europy, nowy etap rozwoju zawodowego za granicą. (…) W pierwszym tygodniu pracy w Londynie usłyszeliśmy od naszego szefa: „Jesteście inteligentnymi ludźmi. Korzystajcie z tego”. Nauczyliśmy się być samowystarczalni, być własnymi managerami, sami rozwiązywać konflikty, negocjować i dochodzić do konsensusu między sobą, dbać o dobrą atmosferę w grupie, z każdym się dogadywać i z każdym współpracować, z pełnym szacunkiem i koleżeństwem.

10.05.2023 Anna Nowak

Kim właściwie jest rehearsal director?

Jedno z pytań, które wcześniej czy później pojawia się w każdej rozmowie, niezależnie od kierunku kariery, brzmi: „Czym się zajmujesz?”. Dla niektórych jest to proste pytanie, na które można udzielić krótkiej i zwięzłej odpowiedzi. Dla mnie, jako osoby pracującej na stanowisku rehearsal director, to opowieść, której narracja wykracza poza zakres obowiązków bohatera i trudno jest ją zawrzeć w jednym akapicie.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close