Ludzie tańca

Zdjęcie: Agnieszka Muczyń

46, Młodzieżowy Dom Kultury w Kaliszu. Fot. z archiwum autorki.

Wersja do druku

Udostępnij

Agnieszka Muczyń – tancerka, instruktor, choreograf. Absolwentka Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Kaliszu o specjalności „taniec współczesny”, oraz kierunku fizjoterapii w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji w Poznaniu. W 2005 roku obroniła Praca dyplomowa Merce Cunnngham – życie i twórczość (PSKAK w Kaliszu) pod kierunkiem Witolda Jurewicza.

Podczas nauki w Studium występowała w choreografiach Bartka Serowika, Agnieszki Kubickiej i Marty Szymborskiej. Brała również udział w spektaklach zespołu tańca współczesnego Studnia, tj. Na dobranoc przed ślubem (chor. Anna Wytych-Wierzgacz, 2004) oraz Po drodze (chor. Jacek Owczarek, 2005). Tancerka Teatru Tańca Alter Witolda Jurewicza. Występowała w następujących choreografiach Teatru: Poniżej nieba, czyli seks po polsku (2006), Neutron (2007), Taniec Zasraniec (2008) – wszystkie autorstwa Witolda Jurewicza. Współpracuje z Pracownią Fizyczną z Łodzi prowadzoną przez Jacka Owczarka, biorąc udział w spektaklu Zdarzenia (2010).

Występowała w spektaklu Peer Gynt w reżyserii Pawła Miśkiewicza w Teatrze Dramatycznym w Warszawie (2007) oraz w musicalu Sen nocy letniej w reżyserii Wojciecha Kościelniaka w Teatrze Nowym w Poznaniu (2008). Jako autorka ruchu scenicznego oraz instruktor tańca współpracuje z Białołęckim Ośrodkiem Kultury w Warszawie (Teatr 13, Teatr Cometa).

Wielokrotna laureatka ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów oraz festiwali tańca współczesnego, m. in. nagrody „The Best Duo” na festiwali Solo&Duo w Budapeszcie za spektakl 46, przygotowany wspólnie z Pawłem Malickim. Dwukrotna stypendystka programu telewizyjnego Dolina Kreatywna, czyli czego szuka młoda sztuka.

Agnieszka Muczyń. Fot. z archiwum autorki.
Barbara Zdunk - ostatnia czarownica, reż. i chor. Bartek Serowik. Fot. z archiwum autorki.
46 - Kentaki Dance Connection, chor. Paweł Malicki. Fot. z archiwum autorki.
46 - Kentaki Dance Connection, chor. Paweł Malicki. Fot. z archiwum autorki.
46, Młodzieżowy Dom Kultury w Kaliszu. Fot. z archiwum autorki.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close