Ludzie tańca

Aneta Jankowska

  • tancerka
  • choreografka
  • pedagog
Zdjęcie: Aneta Jankowska

Wersja do druku

Udostępnij

Aneta Jankowska – choreografka i tancerka, pedagog tańca. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi na wydziale „Choreografia i techniki tańca” oraz studium PPSKAK w Kaliszu na kierunku taniec współczesny, gdzie tańczyła w grupie Studnia. Zajmuje się tańcem współczesnym, improwizacją w oparciu o procesy ruchowe, emisją głosu. Od 2006 instruktor tańca współczesnego, improwizacji oraz tańca współczesnego z elementami klasyki. Uczestniczka licznych warsztatów, coachingów oraz spotkań teatralnych. W latach 2007 – 09 tancerka Grupy RozRuch, zajmującej się improwizacją i działaniami performatywnymi.

Od 2009 roku tancerka Pracowni Fizycznej prowadzonej przez Jacka Owczarka. Brała udział w spektaklach wystawianych na międzynarodowych festiwalach tańca m.in. Meandrująca rzeka, a3, Re:akcje i Fajdros w chor. Jacka Owczarka, oraz w projektach realizowanych przez Pracownię Fizyczną m.in. „Wszystko się rusza” w reżyserii Jacka Owczarka w Teatr Lalki i Aktora Pinokio w Łodzi.

Tancerka w spektaklu improwizowanym Nius w reżyserii Krzysztofa Skolimowskiego, wystawianym w Teatrze V6 w Łodzi, w projekcie edukacyjnym Oratorium Dance Project organizowanym przez Teatr Chorea w Łodzi w choreografii Roberta Haydena oraz w projektach performatywnych w ramach Ekologii Miejskich w Muzeum Sztuki w Łodzi. Realizuje autorskie projekty, jak Sala Widzeń Ruchowych (2014), we współpracy z Emilią Kubik i Kamilą Kosecką z Grupy RozRuch lub współautorskie projekty, tj. spektakl Przyrzecze wraz Karoliną Adamczyk i Agatą Skwarczyńską z Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

Autorka ruchu scenicznego i choreografii w wielu spektaklach wystawianych w teatrach dramatycznych, współpracuje m.in. z Pawłem Wodzińskim oraz Łukaszem Gajdzisem. Pracowała dla Teatru Polskiego w Bydgoszczy, Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie, Teatru Lalkowego Buratino w Bydgoszczy oraz Opery Nowej w Bydgoszczy.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close