Ludzie tańca

Anna Hop

  • tancerka
  • choreografka
Zdjęcie: Anna Hop

Fot. Raphael Rautureau.

Wersja do druku

Udostępnij

Anna Hop − tancerka i choreografka. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Po ukończeniu szkoły dołączyła do zespołu Polskiego Baletu Narodowego. Laureatka I Ogólnopolskiego Konkursu Baletowego we Wrocławiu, XV Ogólnopolskiego Konkursu Baletowego im. Wojciecha Wiesiołłowskiego w Gdańsku.

Jako tancerka corps de ballet Polskiego Baletu Narodowego ma na koncie takie role, jak: duet Alabama Song z Kurta Weilla oraz Gavotte z In Light and Shadow, Lalka w Dziadku do orzechów, Pas de trois w Jeziorze łabędzim, taniec chiński z Dziadka do orzechów i Króla Myszy, Czerwony Kapturek w Śpiącej królewnie, jedna z trzech „małych czerwonych” w Święcie wiosny Niżyńskiego.

Jako choreografka zadebiutowała w 2010 roku pracą W malinowym chruśniaku podczas II Warsztatów Choreograficznych Kreacje 2 PBN. Od tamtej pory co roku prezentuje swoje miniatury warsztatowe: w 2011 Temat strachu, w 2012 LAB V (prezentowane także w TVP podczas polskiego finału Eurowizji dla Młodych Tancerzy), w 2013 COLLARS, w 2014 Arctic. W czerwcu 2013 roku współrealizowała premierę 3xP Panda, Pandamonium, Pandarecki, zrealizowany w ramach projektu edukacyjnego wraz z Zbigniewem Czapskim-Kłodą. W tym samym roku w szczecińskiej Operze na Zamku przygotowała spektakl dla dzieci do muzyki Witolda Lutosławskiego Bajki ci opowiem… Przygotowała także choreografię i prowadziła warsztaty w ramach partnerskiego projektu edukacyjnego Opery Narodowej i Den Norske Opera & Ballett „Poznanie przez taniec”.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Wydarzenia

Bibliografia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close