Ludzie tańca

Zdjęcie: India Czajkowska

Wersja do druku

Udostępnij

India Czajkowska – wokalistka, kompozytorka i pianistka związana z warszawską sceną muzyki improwizowanej. Tworzy na składy kameralne jak i porusza się w eksperymentalnych przestrzeniach z użyciem elektroniki i sonorystyki, niekonwencjonalnie potraktowanego głosu. Komponuje muzykę filmową i teatralną. Prowadziła cykl koncertów muzyki improwizowanej „Konstelacje” (Jazzgot, PKiN). Współtworzy także projekty multimedialne, łączące elementy tańca, filmu i teatru ruchu.

Wydała solowy album Cosmospir (Hic Sunt Leones , Mediolan 2008).Obecnie koncertuje m.in. z projektem Trio Mermago (Obuh Records, 2010), Tańce snu (z Sebastianem Madejskim). Współpracowała m.in.z: Parallel Worlds (Circo Divino), Ensemble Elektra (The Book of Time), Drum Freaks, Black Glass (Holy Rain ),Tadeuszem Sudnikiem.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close