Ludzie tańca

Zdjęcie: Katarzyna Kizior

Wersja do druku

Udostępnij

Katarzyna Kizior  – tancerka, pedagog, choreografka. Profesjonalną edukację rozpoczęła od nauki baletu i tańca ludowego w Państwowej Szkole Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi. Jej zainteresowania z zakresu sztuk performatywnych sprawiły, iż rozpoczęła naukę w liceum artystycznym o profilu teatralno-filmowym, a następnie uzyskała  stopień licencjata politologii w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Było to zarazem  uzupełnienie jej zainteresowań w zakresie wpływów społecznych i politycznych na kulturę, sztukę oraz cielesność. Wykształcenie pedagogiczne zdobyła  na Wyższej Uczelni Sztuk Performatywnych i Muzyki we Frankfurcie nad Menem (HfMDK – Hochschule für Musik und Darstellende Kunst/Frankfurt am Main) we Frankurcie nad Menem.

 

W latach 2006-2013 współpracowała z Teatrem Tańca Zawirowania w Warszawie, tworząc spektakle m.in. z Michałem Pirógiem i Elwirą Piorun. W Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie współpracowała m.in. z Mają Kleczewską i Barbarą Wysocką.

 

Siła i wartość jej doświadczenia leży w różnorodności gatunków, z którymi zetknęła sięw swojej  pracy zawodowej. Wychodząc od tańca klasycznego, rozwijała swoje umiejętności w zakresie tańca współczesnego, poprzez takie techniki, jak improwizacja kontaktowa, release, GaGa, floor work oraz modern.

 

Na co dzień zajmuje się tworzeniem ruchu i form choreograficznych dla profesjonalnych tancerzy, a także aktorów, muzyków oraz sportowców. Doświadczenie pedagogiczne wzbogacała, ucząc amatorów, młodzież, dzieci oraz osoby niepełnosprawne.

 

Od 2008 roku jest choreografką programu You Can Dance – Po prostu tańcz.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close