Warszawa: Scena Tańca Studio 2016 – odsłona X: „Ile tańca w tańcu”

Zdjęcie: Warszawa: Scena Tańca Studio 2016 – odsłona X: „Ile tańca w tańcu”

Foy. Maciej Rukasz

Wersja do druku

Udostępnij

Dziesiąta odsłona II edycji projektu Scena Tańca Studio, realizowanego przez Teatr Studio oraz Instytut Muzyki i Tańca przy wsparciu Biura Kultury m.st. Warszawy i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odbędzie się pod hasłem Ile tańca w tańcu. Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Przez trzy lub cztery dni każdego miesiąca Studio staje się przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdują się wydarzenia pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

Kuratorem odsłon STS od września do grudnia 2016 jest Włodzimierz Kaczkowski, który zapowiada: „Pokażemy próbę konstrukcji choreograficznego pejzażu z elementami plastycznymi w spektaklu Renaty Piotrowskiej-Auffret, bezpośredni dialog z publicznością w przedstawieniu Teatru HOTELOKO, twórczość Andrzeja Krzanowskiego, która zainspirowała metaoperę i instalację Kai Kołodziejczyk, oraz ujęcie współczesnego futbolu w przedstawieniu Pink Mama Theatre z Berna. W tym towarzystwie nieco sentymentalny powrót po latach Anny Krysiak i Wojciecha Mochnieja ze spektaklem Uję(Ci) czy Glamour Krakowskiego Teatru Tańca mogą wydawać się najbardziej taneczne. Ale w pierwszym z tych przedstawień łatwo zauważyć dużą rolę improwizacji, w drugim prawie dosłowne cytaty ze świata popkultury, więc to też jest jakaś próba wyjścia poza taniec. Na potrzeby tej edycji założyłem, że nieważna jest sama czystość gatunkowa tych spektakli, ale właśnie ich otwartość na elementy performance’u, happeningu czy instalacji. Może właśnie ta otwartość powoduje, że taniec nie daje się zamknąć w ramach określonej konwencji i rozsadza narzucone mu ramy”.

W programie znalazły więc zarówno taneczno-performatywne prace zespołowe (mająca konstrukcję kryminalnej opowieści interdyscyplinarna Olimpiada Pink Mama Theatre, plastyczno-wizualny spektakl Glamour Krakowskiego Teatr Tańca), propozycje z pogranicza tańca, ruchu i instalacji (Wspólne Renaty Piotrowskiej-Auffret, Audycja V Kai Kołodziejczyk) i kameralne spotkanie po latach wybitnych artystów tańca – Anny Krysiak i Wojciecha Mochnieja w Uję(Ci). Autotematyczny i ironiczny performans teatralno-taneczny #moiprzyjacieletancza zaprezentuje Teatr HOTELOKO.

Prezentacja Anny Krysiak i Wojciecha Mochnieja będzie pokazem przedpremierowym, natomiast występ Pink Mama Theatre – polską prapremierą. Promocyjna cena biletów obowiązuje do 4 listopada.

Przeczytaj cały tekst kuratorski

PROGRAM

8 listopada (wtorek)

godz. 18.00, Foyer       

Renata Piotrowska-Auffret: Wspólne

godz. 19.00, Malarnia

Anna Krysiak, Wojciech Mochniej Uję(Ci)

 

9 listopada (środa)

godz. 18.00, Malarnia

Teatr HOTELOKO: #moiprzyjacieletancza

godz.20.00, Duża Scena

Kaya Kołodziejczyk: Audycja V

 

10 listopada (czwartek)

godz. 18.00, Malarnia

 Krakowski Teatr Tańca: Glamour

godz. 19.00, Duża Scena

Pink Mama Theatre: Olimpiada

***

Scena Tańca Studio

 Pierwszy etap sprzedaży (do 4 listopada)
– 15 zł / jeden spektakl;
– 25 zł  / karnet całodniowy

Drugi etap sprzedaży (od 5 listopada)
– 20 zł / jeden spektakl;
– 35 zł / karnet całodniowy

 

Bilety do nabycia w kasie Teatru Studio oraz za pośrednictwem strony internetowej Teatru Studio: www.teatrstudio.pl

Kurator: Włodzimierz Kaczkowski

organizatorzy:

Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

dofinansowano ze środków:       

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawy

IMIT (miniaturka)Studio Teatr Galeria (miniaturka)

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Warszawa: Duża Scena, Teatr Studio, Pl. Defilad 1

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close