Ludzie tańca

Małgorzata Ziółkowska

  • tancerka
  • choreografka
  • pedagog
Zdjęcie: Małgorzata Ziółkowska

Fot. archiwum prywatne

Wersja do druku

Udostępnij

Małgorzta Ziółkowska – kierowniczka baletu w Kieleckim Teatrze Tańca, tancerka, solistka, pedagożka tańca, choreografka. Od 1999 roku adeptka, a od 2001 tancerka Kieleckiego Teatru Tańca. Absolwentka IV L.O. im. Hanki Sawickiej w Kielcach oraz wydziału Bibliotekoznawstwa i Dziennikarstwa o specjalności prasoznawstwo z elementami dziennikarstwa na Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. W 2004 roku uzyskała tytuł zawodowego tancerza przyznawany przez Związek Artystów Scen Polskich. W 2005 ukończyła Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny z dziedziny tańca współczesnego.

Jako solistka Kieleckiego Teatru Tańca występowała na wielu scenach polskich i zagranicznych, m.in. w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, Teatrze Wielkim w Łodzi, Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, na scenach w Czechach, Niemczech, na Ukrainie, we Francji i w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Izraelu i innych. Jako choreografka tworzy swoje prace w Kieleckim Teatrze Tańca, Teatrze AKT, Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach oraz gościnnie dla zespołów młodzieżowych i dziecięcych w kraju.

Kreacje artystyczne

Tańczyła w spektaklach realizowanych przez Elżbietę Szlufik-Pańtak, Grzegorza Pańtaka, Thierry’ego Vergera, Andrzeja Morawca, Irę Nadię Kodiche, Zofię Rudnicką, Alaina Bernarda, Jacka Tyskiego, Billa Goodsona, Beate Volack, Rickiego Palomino i Stacy Boeddeke, Ryszarda Kalinowskiego, Jacka Przybyłowicza, Roberta Bondary, Jeana-Claude’a Marignale, Jeana Charlesa Zambo, Wojciecha Mochnieja oraz w operach reżyserowanych przez Michała Znanieckiego, a także we własnych kompozycjach.

Nagrody i konkursy

Brała udział w licznych konkursach choreograficznych jako wykonawczyni, a także choreografka – m.in. w Duncan Centre w Pradze, podczas Dance World Cup oraz Międzynarodowego Konkursu Baletowego im. Sergiusza Diagilewa.

Laureatka nagród i wyróżnień: nagrody trzeciego stopnia Miasta Kielce dla Kieleckiego Teatru Tańca za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w 2011roku, licznych nagród choreograficzneych dla choreografii dziecięcych i młodzieżowych tworzonych w latach 2002 -2019 dla zespołów „Impuls,”, „Ballo”, „Funny”/ „Fakt”, „Akro-Kielce”, „Grawitacja-Piaseczno” oraz Teatru Tańca AKT, II nagrody w kategorii „Kultura”w plebiscycie Człowiek Roku 2018 roku organizowanego przez Świętokrzyskie Echo Dnia, wyróżnienia za choreografię Tchnienie podczas IX Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Scena Otwarta w Tarnowie (2019).

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close