Ludzie tańca

Monika Grzelak

  • tancerka
  • choreografka
Zdjęcie: Monika  Grzelak

Fot. z materiałów STT.

Wersja do druku

Udostępnij

Monika Grzelak  –  tancerka międzynarodowej klasy „S” w stylu latynoamerykańskim, choreograf, trenerka i  sędzina tańca towarzyskiego Polskiej Federacji Tańca. Vice mistrzyni świata w mambo, mistrzyni Polski w salsie i mambo. W latach 2001-2009  prowadziła Studio Tańca i odnoszącą znaczące sukcesy formację the Salsa Kings w Gdyni. Od 2009 roku jest liderką Akademii Tańca i Ruchu „Dance avenue” w Gdańsku.

Jako choreograf i tancerka posiada również doświadczenie teatralno-filmowe , pracowała przy realizacji filmów fabularnych: Huśtawka  w reżyserii Tomasza Lewkowicza (2009 )  oraz Kochaj i tańcz w reżyserii Bruce’a Bruce Parramore’a i choreografii Jarosława Stańka (asystentka choreografa, tancerka, 2009).

Jako tancerka występowała w spektaklu tańca 12 Ławek Jarosława Stańka w Teatrze Muzycznym w Gdyni (2006), a jako choreografka i autorka ruchu scenicznego – w przedstawieniu Posprzątane w Teatrze Wybrzeże (reż. Giovanni Castellanos, 2006).

Od 2007 roku związana z Sopockim Teatrem Tańca, z którym jako tancerka i współchoreografka zrealizowała spektakle D-KOD-R (2007), 3 x Noir Danse (2009) i Natura (2010/2011).

Fot. z materiałów STT.
Z Joanną Czajkowską w 3x Noir Dance. Fot. G. Stefański.
Z Joanną Czajkowską w 3x Noir Dance (na drugim planie). Fot. G. Stefański.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close