Sopot: Sopocki Teatr Tańca „Powiększenie – Zoom Out” i Dance Avenue Performance Team „Murder”

Zdjęcie: Sopot: Sopocki Teatr Tańca „Powiększenie – Zoom Out” i Dance Avenue Performance Team „Murder”

Murder. Fot. z materiałów zespołu.

Wersja do druku

Udostępnij

Powiększenie – Zoom Out

„Człowiek jest takim, jakim jest jego działanie”.

Jean-Paul Sartre

Jestem w procesie.
Staje się codziennie od nowa.
Zmieniam i poznaję.
Wypełniam siebie sobą, najpełniej jak potrafię.
Wybieram siebie od nowa jako byt, który widzi, czym był i kieruje się świadomie ku nowemu.
Ku temu, czym jeszcze nie jest.

Spektakl solowy, którego najważniejszym motywem jest sam proces życia i poznanie samego siebie, jako jednostki. Według egzystencjalistów, człowiek ze swą świadomością będąc w istocie nicością – czyli zaprzeczeniem „cości” (rzeczy niezmiennej), pragnie być „efektywnie zaangażowany w świat przyszły”. Na tym polega wolność. Wolność też jest nicością, a doświadczamy jej, gdy stajemy się świadomi, czym nie jesteśmy, i gdy dzięki temu możemy wybrać, czym będziemy w przyszłości. Ponieważ nasza wolność jest nicością, nie dokonujemy wyborów na podstawie rzeczy, są one wyborami wartości i znaczeń. Aby wykonać jakąś czynność musimy wycofać się z naszego uczestnictwa w świecie, by zastanowić się, co nie istnieje – tę pustkę właśnie wypełnić możemy działaniem. Sartre uważa, że wybór działania jest wyborem nas samych, nie istnienia. Trzeba istnieć, żeby wybierać. Wybieramy natomiast swoją esencję – konkretny sposób przyszłego istnienia. Świadomość wolności może także przynieść smutek i udrękę, bo jeśli wszystko jest możliwe, możliwe także jest to, czego nie chcemy, lub czego się boimy. Jednak, owa wolność może być także źródłem radości i siły, jak twierdził Sartre, nie ma bardziej optymistycznej doktryny, niż ta, która mówi,
że przeznaczenie człowieka powierzono jemu samemu.
Tylko…trzeba do tego dorosnąć.


koncept, choreografia i wykonanie Joanna Czajkowska
muzyka Karolina Rec, Rafał Dętkoś
fotografie do wizualizacji Szymon Rogiński
wizualizacje Joanna Czajkowska
film Michał Popczyk
scenografia Dominik Rudasz
makijaż Agnieszka Wolska
kostium Joanna Czajkowska
światła Artur Aponowicz
premiera 20 i 21.02.2009 Sopocka Scena Off de BICZ
czas około 40 minut
produkcja Sopocka Scena Off de BI

MURDER

Premiera najnowszego show Murder w wykonaniu Dance Avenue Performace Team, to krótka historia kryminalna odnosząca się do filmowego nurtu z lat 40. XX wieku. Pełne niepokoju i mrocznej atmosfery sekwencje taneczne trzymają w napięciu od pierwszej sekundy i wiodą widza ku wyjaśnieniu tajemnicy popełnionej zbrodni.Do tej pory choreografia ta była prezentowana w Berlinie i w Warszawie na kongresach salsy.Wszyscy tancerze Dance Avenue Performance Team współpracują z Sopockim Teatrem Tańca i są znani teatralnej publiczności. Monika Grzelak współtworzyła spektakle D-KOD-R, 3x Noir Danse i Natura, Paweł Rymarczyk wystąpił w ostatnim z wymienionych spektakli. Dawid Kisiel jest obecnie adeptem STT –bierze udział w próbach do spektaklu Wild Project. Murder tancerze DAPT zatańczą jako zaległy prezent benefisowy dla założycieli STT Jacka Krawczyka i Joanny Czajkowskiej z okazji ich artystycznych jubileuszy.

Dance Avenue Performance Team w składzie:Monika Grzelak, Paweł Rymarczyk, Dawid Kisiel

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Sopot: Teatr Wybrzeże, Scena Kameralna, ul. Bohaterów Monte Cassino 30

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close