Białystok/XII Festiwal „Kalejdoskop”: „Peryferie tańca w rodzinnej Europie?” – dyskusja

Zdjęcie: Białystok/XII Festiwal „Kalejdoskop”: „Peryferie tańca w rodzinnej Europie?” – dyskusja

Fot. Marta Ankiersztejn

Wersja do druku

Udostępnij

Odbywający się od jedenastu lat w Białymstoku największy i najważniejszy festiwal tańca współczesnego w północno-wschodniej Polsce. Tegoroczna XII edycja podejmuje temat tożsamości Europy Środkowo – Wschodniej. Na festiwal zaproszono 56 artystów z Polski, Białorusi, Ukrainy i Litwy. Podczas tegorocznego „Kalejdoskopu” zrealizowanych zostanie dwadzieścia wydarzeń. W ciągu czterech festiwalowych dni, poza spektaklami, będą miały miejsce cztery projekty warsztatowe, wystawa rysunku, projekcja filmu oraz panel dyskusyjny. Tegoroczna edycja festiwalu Kalejdoskop otwiera się ponownie na zagranicznych twórców. Warto więc postawić pytanie, gdzie jest dziś centrum, a gdzie peryferie w tańcu?

Punktem wyjścia do dyskusji Peryferie tańca w rodzinnej Europie? będzie niedawno wydana książka Taniec w Europie po 1989. Communitas i Inny (IMIT/Routdledge 2014), która zbiera teksty autorów pochodzących z Europy Środkowo-Wschodniej, komentujących stan tańca w swoich krajach. Jaki obraz mapy i tożsamości tańca wyłania się z książki, a jaki po przeglądzie festiwalu? Porównajmy to!

Moderuje: Anna Królica

Uczestniczki: Joanna Szymajda, Hanna Raszewska, Julia Hoczyk, Svetlana Ulanovskaya

Wstęp wolny.

Więcej o książce Taniec w Europie po 1989. Communitas i Inny

 PROGRAM

Tekst kuratorski Anny Królicy

Więcej informacji: http://festiwal-kalejdoskop.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:15

Białystok: Kawiarnia Lalek, ul. Konstantego Kalinowskiego 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close