Bytom: Pink Mama Theatre „Olimpiada”

Zdjęcie: Bytom: Pink Mama Theatre „Olimpiada”

Fot. Monika Chmielarz.

Wersja do druku

Udostępnij

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK zaprasza na dziesiątą premierę w historii zespołu  Pink Mama Theatre, prowadzonego przez Sławka Bendrata i Dominika Krawieckiego w szwajcarskim Bernie. Spektakl zatytułowany Olimpiada realizowany jest we współpracy z Teatrem ROZBARK.

O spektaklu:

Zastanawiam się. Gdyby na ziemię powróciła jakaś istota rozumna, czy obserwując nas dostatecznie długo, mogłaby na tej podstawie dojść do jakichś wniosków?

Samuel Beckett: Końcówka

Dwójka emerytowanych przestępców i byłych kochanków, Bonnie Parker (w tej roli Marek Wieczorek) oraz Clyde Borrow (Dominik Krawiecki), spotykają się po latach. Postanawiają po raz ostatni w życiu dokonać wielkiego oszustwa. Organizują zawody sportowe, dzięki którym mają sfingować milion dolarów. Czterech herosów, gimnastyczka (Izabela Orzełowska), piłkarz (Artur Bieńkowski), zapaśnik (Tomek Pomersbach), pływak (Sławek Bendrat) oraz prowadząca ten groteskowy konkurs, maskotka publiczności Candy (w tej roli Valentin Markus Oppermann), w strumieniach potu rywalizuje ze sobą w walce o główną nagrodę. Przez blisko dwie godziny, na scenie przypominającej bokserski ring lub arenę cyrkową, bezlitośni clowni-tyrani kierujący się jedynie żądzą zysku, z dziką, wręcz nienawistną satysfakcją, niczym dwaj rozwydrzeni chłopcy w salonie gry, bawią się i manipulują naiwnymi, pełnymi pasji, gotowymi na wszystko w imię swych ideałów, sportowcami.

Ta kryminalna opowiastka jest jedynie oprawą do rozmowy o kondycji współczesnego człowieka i świata. Twórcy spektaklu, parafrazując słowa Szekspira „cały świat to stadion”, ukazują kulisy wielkiej machiny, jaką są igrzyska olimpijskie. Podobnie, porównanie teatru do stadionu i artysty do sportowca wydaje się tu nie być bezpodstawne. Wspólny cel, którym jest stworzenie widowiska, żywy kontakt z publicznością, długie i często żmudne przygotowania, cielesność łącząca się z balansowaniem na granicy własnych możliwości psychofizycznych oraz próba przekraczania ich dla wyższej idei, niewątpliwie te dwa światy, teatru i sportu, przybliżają do siebie.

Koncept i reżyseria: Sławek Bendrat i Dominik Krawiecki

Choreografia i kostiumy: Sławek Bendrat

Dramaturgia i scenografia: Dominik Krawiecki

Występują: Sławek Bendrat, Artur Bieńkowski (gościnnie), Dominik Krawiecki,

Valentin Markus Oppermann, Izabela Orzełowska, Tomek Pomersbach, Marek Wieczorek

Fotosy: Monika Chmielarz

Wideo i projekcja: Ewa Poddig we współpracy z Magdą Idaszewską

Kierownik produkcji: Angelika Rohrer

Konsultacja reżyserii świateł: Andac Karabeyoglu

Spektakl wyprodukowany został przez Pink Mama Theatre oraz Kanton i Miasto Berno we współpracy z Grosse Halle w Bernie, ToJo Theater w Bernie i Bytomskim Teatrem Tańca i Ruchu ROZBARK.

Spektakl trwa 120 minut bez przerwy.

Premiera: 24 września 2016, Grosse Halle w Bernie

Prapremiera polska: 10 listopada.16, Teatr Studio w Warszawie (Scena Tańca Studio 2016)

Premiera polska: 12 listopada16, Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK w Bytomiu

***

Bilety w Bytomiu w cenie: 30 zł ulgowy, 40 zł normalny. Wszystkie miejsca nienumerowane.

Bilety w Warszawie do nabycia w kasie Teatru Studio oraz za pośrednictwem strony internetowej Teatru Studio: www.teatrstudio.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close