Spektakle

Duety nieistniejące

Zdjęcie: Duety nieistniejące

<span style="font-family: times new roman,times;"><em>Duety nieistniejące</em> to swoista, rodząca się z nudy „flânerie”. Dryfy, spacery, opowieści - zaczynające się stale na nowo i stale siebie wzajemnie przetwarzające; obecne i znikające; zauważane i odrzucane.</span> <em><span style="font-family: times new roman,times;"> </span></em> <em><span style="font-family: times new roman,times;">Można by zatem sądzić, iż wszystko, co znika nawet po swym zniknięciu wiedzie jakiś potajemny żywot pośmiertny, wywierając na wszystko, co pozostaje, pewien utajony wpływ. Wszystko bowiem, co znika, przenika do naszego życia w minimalnych dawkach, częstokroć o wiele bardziej  dla nas groźnych aniżeli panujące nad nami moce…</span></em> <span style="font-family: times new roman,times;"> </span> <span style="font-family: times new roman,times;">Jean Baudrillard, <em> Dlaczego wszystko jeszcze nie zniknęło</em></span> <span style="font-family: times new roman,times;"> </span> <span style="font-family: times new roman,times;"> </span> <span style="font-family: times new roman,times;"><em>Duety nieistniejąc</em>e to już 42 premiera Teatru Dada von Bzdülöw. Jednocześnie jest to ledwie drugi, po poniekąd legendarnej już <em>Magnolii</em>, duet założycieli i liderów artystycznych Dada w 19-letniej historii zespołu.<em> Magnolia </em>(premiera w 2002 roku) pokazana była dotychczas 21 krajach Europy, a w październiku zaprezentowana zostanie na kolejnej edycji Autumn Festiwal w Budapeszcie. Po dziewięciu latach nadszedł dla duetu Chmielewska-Bzdyl czas na napisanie kolejnego rozdziału…? na replikę…? na recycling…? na wydobycie utajonego…? na zamknięcie lub nowe otwarcie…? </span> <span style="font-family: times new roman,times;"> </span> <span style="font-family: times new roman,times;"> </span> <span style="font-family: times new roman,times;">koncept: Mikołaj Trzaska & Teatr Dada von Bzdülöw</span> <span style="font-family: times new roman,times;"> </span> <span style="font-family: times new roman,times;">wykonanie: Katarzyna Chmielewska & Leszek Bzdyl</span> <span style="font-family: times new roman,times;">muzyka: Mikołaj Trzaska</span> <span style="font-family: times new roman,times;">kostiumy: Katarzyna Piątek</span> <span style="font-family: times new roman,times;">video: Maciej Salamon</span> <span style="font-family: times new roman,times;">słowa na wizualizacjach: Grzegorz Kwiatkowski</span> <span style="font-family: times new roman,times;">reżyseria świateł : Michał Kołodziej</span> <span style="font-family: times new roman,times;"> </span> <span style="font-family: times new roman,times;">produkcja: Teatr Dada von Bzdülöw / Festiwal Ciało/Umysł, Warszawa / Teatr Wybrzeże, Gdańsk</span> <span style="font-family: times new roman,times;"> </span>

Wersja do druku

Udostępnij

Duety nieistniejące to swoista, rodząca się z nudy „flânerie”. Dryfy, spacery, opowieści – zaczynające się stale na nowo i stale siebie wzajemnie przetwarzające; obecne i znikające; zauważane i odrzucane.

 

Można by zatem sądzić, iż wszystko, co znika nawet po swym zniknięciu wiedzie jakiś potajemny żywot pośmiertny, wywierając na wszystko, co pozostaje, pewien utajony wpływ. Wszystko bowiem, co znika, przenika do naszego życia w minimalnych dawkach, częstokroć o wiele bardziej  dla nas groźnych aniżeli panujące nad nami moce…

 

Jean Baudrillard,  Dlaczego wszystko jeszcze nie zniknęło

 

 

Duety nieistniejące to już 42 premiera Teatru Dada von Bzdülöw. Jednocześnie jest to ledwie drugi, po poniekąd legendarnej już Magnolii, duet założycieli i liderów artystycznych Dada w 19-letniej historii zespołu. Magnolia (premiera w 2002 roku) pokazana była dotychczas 21 krajach Europy, a w październiku zaprezentowana zostanie na kolejnej edycji Autumn Festiwal w Budapeszcie. Po dziewięciu latach nadszedł dla duetu Chmielewska-Bzdyl czas na napisanie kolejnego rozdziału…? na replikę…? na recycling…? na wydobycie utajonego…? na zamknięcie lub nowe otwarcie…? 

 

 

koncept: Mikołaj Trzaska & Teatr Dada von Bzdülöw

 

wykonanie: Katarzyna Chmielewska & Leszek Bzdyl

muzyka: Mikołaj Trzaska

kostiumy: Katarzyna Piątek

video: Maciej Salamon

słowa na wizualizacjach: Grzegorz Kwiatkowski

reżyseria świateł : Michał Kołodziej

 

produkcja: Teatr Dada von Bzdülöw / Festiwal Ciało/Umysł, Warszawa / Teatr Wybrzeże, Gdańsk

 

powiązane

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close