Gdańsk /15. Gdański Festiwal Tańca: h.art company „Niesamowicie blisko”

Zdjęcie: Gdańsk /15. Gdański Festiwal Tańca: h.art company „Niesamowicie blisko”

h.art company "Niesamowicie blisko". Chor. Artur Grabarczyk. Fot. Bartosz Kruk.

Klub Żak zaprasza na spektakl Niesamowicie blisko zespołu h.art company w choreografii Artura Grabarczyka. Odbędzie się on w ramach weekendu z tańcem współczesnym, składającego się na cykl wydarzeń piętnastej edycji Gdańskiego Festiwalu Tańca.

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu:

W życiu brakuje nam delikatności. Musimy ją sobie stwarzać, szukać jej w detalach. Jesteśmy pokoleniem, które w zimnym, szybkim i coraz częściej brutalnym świecie poszukuje czułości, jednocześnie nie wiedząc, co z tą czułością zrobić. Ciężko nam rozmawiać o emocjach, uczuciach i odczuciach, ale jesteśmy ich głodni. Jest nam niesamowicie głośno i niespokojnie, ale boimy się totalnej ciszy. Jesteśmy pokoleniem skrajności, szybkiego jedzenia i szybkich relacji. Chcemy być nieprzyzwoicie blisko, niekoniecznie na długo. Boimy się tego, czego chcemy tak naprawdę. Jesteśmy przebodźcowani. Przemęczeni. Rozdrażnieni. Musimy się wszyscy uspokoić.

H.ART COMPANY – zespół założony przez Artura Grabarczyka – tancerza, filmowca i pedagoga Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Janiny Jarzynówny-Sobczak w Gdańsku, której jest też absolwentem. Po ukończeniu NSCD w Leeds rozpoczął pracę jako tancerz Opery Bałtyckiej. Tańczył także w legendarnym Scottish Dance Theatre. Współpracuje również z francuskim choreografem Didierem Théron’em. Po okresie współpracy z warszawskim Teatrem Tańca Zawirowania powrócił, by tworzyć w Trójmieście, gdzie zaprosił do współpracy m.in. Katarzynę Ustowską (z Teatru Dada von Bzdülöw) i Różę Kołodę, z którymi prezentował spektakl The Mist w Teatrze Szekspirowskim oraz De Light. Niesamowicie Blisko jest trzecim spektaklem, który powstał w ramach projektu Przestrzenie Sztuki w Lublinie.

Realizatorzy:

Choreografia: Artur Grabarczyk
Wykonanie: Agnieszka Brzezińska, Stanisław Bulder, Natalia Filowiat, Luba Splosznaja, Artur Grabarczyk
Reżyseria dźwięku i obrazu: Wiktor Freifeld

Uwaga: w spektaklu są wykorzystane światła stroboskopowe.

Czas trwania: 50 minut

Więcej o wydarzeniu: Roztańczmy się przed Walentynkami! Klub Żak (klubzak.com.pl)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Gdańsk: Klub Żak, ul. Grunwaldzka 195/197

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close