Gdańsk/Biblioteka Tańca: Projekt „Taniec się czyta” – Weekend II

Zdjęcie: Gdańsk/Biblioteka Tańca:  Projekt „Taniec się czyta” – Weekend II

Katarzyna Kozyra, Święto wiosny. Fot. z materiałów Galerii Zachęta.

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Dada von Bzdülöw oraz Biblioteka Tańca zapraszają do udziału w nowym cyklu edukacyjno-artystycznym, zatytułowanym Taniec się czyta.

W obiegowej opinii taniec jest tą sferą działań artystycznych, które należy odczuwać zmysłowo i na poziomie poruszeń emocjonalno-estetycznych opisywać. Marzeniem naszym jest, aby w Bibliotece Czytać Taniec zarówno poprzez doświadczenie fizyczne, jak i poprzez jego kulturowe kodyfikacje. O tańcu należy rozmawiać!

W najbliższych miesiącach odbędą się trzy sobotnio-niedzielne spotkania: II spotkanie 25 i 26 maja. W programie warsztaty, które poprowadzą Magda Jędra, Karol Tymiński, Tatiana Kamieniecka, Sebastian Flegiel i Ula Zerek. Ponadto wykład  Barbary Świąder Teatr mówi: Pina, pokaz spektaklu Magdy Jędry Le pas Jaques i dyskusja, którą poprowadzi Magdalena Hajdysz.

I / 11-12 maja
II /25-26 maja
III / 15-16 czerwca

Weekend II – 25 i 26 maja

Sobota, 25 maja
warsztaty:
godz. 10:30 – 12:00 – Magda Jędra
godz. 12:15 – 13:45 – Karol Tymiński
godz. 14:45 – 16:15 – Tatiana Kamieniecka
godz. 16:30 – 18:30 – Sebastian Flegiel

godz. 19:00 – wykład Barbary Świąder – Teatr mówi: Pina

Niedziela, 26 maja
warsztaty:
godz. 11:00 – 12:30 – Ula Zerek
godz. 12:45 – 14:15 – Karol Tymiński

godz. 19:00 – spektakl Magdy Jędry Le pas Jaques
godz. 20:00 – dyskusja po spektaklu – prowadzenie Magdalena Hajdysz

wstęp: jeden dzień – 30zł; dwa dni – 50zł,
wstęp na spektakl dla osób bez karnetów: 10zł
na wykład wstęp wolny

Zapisy na warsztaty pod adresem: edukacja@bibliotekatanca.pl

 

O spektaklu Le pas Jaques

„Le pas Jaques” czyli „kroki Jaques’a”, to nazwa metody stosowanej w nauczaniu rytmiki, wymyślonej przez szwajcarskiego pedagoga Jaques’a Dalcroze’a, które jak to określił autor są niczym innym jak krokami wykonywanymi w takt muzyki. Ruch, rytm były pierwszą wyraźną metaforą biegnącego czasu i punktem wyjścia do pracy nad spektaklem. Powstało solo, raczej nie śmieszne, ze złudzenia, że czas przyspiesza, ze smutku, że ludzkie sprawy toczą się w swoistej entropii, że wszystko zdaje się być w największym porządku tylko przez krótką chwilę spokojnej pewności, z nieprzewidywalności zdarzeń i nieuchronności wszystkich ich konsekwencji. Cały wysiłek podejmowany po to, by sprawy przyjęły pomyślny obrót, okazuje się często niepotrzebnym machaniem rękami. Kolorowe śmieci, nowelizacje z „secondhandu”, trasy szybkiego ruchu, uśmiech marszałka, wszystko to kiedyś będzie można oglądać tylko na fotografiach.

 

Koncepcja, choreografia, wykonanie: Magda Jędra | współpraca: Anita Wach, Mariusz Krawczyk | Produkcja: Good Girl Killer | Spektakl zrealizowano we współpracy z Klubem Żak, w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca (blok: Trójmiejska Korporacja Tańca) oraz ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego i Miasta Gdańska

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Gdańsk-Wrzeszcz: Biblioteka Tańca, ul. Grunwaldzka 44

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close