Gdańsk/Biblioteka Tańca: Projekt „Taniec się czyta” – Weekend III

Zdjęcie: Gdańsk/Biblioteka Tańca: Projekt „Taniec się czyta” – Weekend III

Fot. Kfir Bolotin.

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Dada von Bzdülöw oraz Biblioteka Tańca zapraszają do udziału w nowym cyklu edukacyjno-artystycznym, zatytułowanym Taniec się czyta.

W obiegowej opinii taniec jest tą sferą działań artystycznych, które należy odczuwać zmysłowo i na poziomie poruszeń emocjonalno-estetycznych opisywać. Marzeniem naszym jest, aby w Bibliotece Czytać Taniec zarówno poprzez doświadczenie fizyczne, jak i poprzez jego kulturowe kodyfikacje. O tańcu należy rozmawiać!

W najbliższych miesiącach odbędą się trzy sobotnio-niedzielne spotkania: III spotkanie 15 i 16 czerwca.. W programie warsztaty, które poprowadzą Anna Steller, Katarzyna Chmielewska, Tatiana Kamieniecka i Ula Zerek.  Natomiast w sobotę performens Anny Steller i muzyka, Adama Witkowskiego, Przemieszczenie. Bezpośrednio po nim odbędzie się panel dyskusyjny, który poprowadzi Magdalena Hajdysz.


Weekend III – 15 i 16 czerwca

sobota 15 czerwca
warsztaty:
godz. 10:30 – 12:00 – Anna Steller
godz. 12:15 – 13:45 – Kasia Chmielewska
godz. 14:00 – 15:30 – Tatiana Kamieniecka

godz. 19:00 – spektakl Przemieszczenie Anna Steller
godz. 20:00 – panel dyskusyjny – Magdalena Hajdysz

Niedziela 16 czerwca
warsztaty:
godz. 11:00 – 12:30 – Ula Zerek
godz. 12:45 – 14:15 – Kasia Chmielewska
godz. 14:30 – 16:00 – Anna Steller

wstęp: jeden dzień – 30zł; dwa dni – 50zł,
wstęp na spektakl dla osób bez karnetów: 10zł
na wykład wstęp wolny

Zapisy na warsztaty pod adresem: edukacja@bibliotekatanca.pl

***

 

O spektaklu Przemieszczenie:

Anna Steller, performerka i tancerka, zaprezentuje performens pt. Przemieszczenie. Towarzyszyć jej będzie artysta wizualny i muzyk Adam Witkowski. Przemieszczenie według definicji antropologa kultury Richarda Schechnera to proces, w którym wkracza się w jakieś przeżycie, jest się przez nie „poruszonym” lub „tkniętym”, a potem zostaje się porzuconym w okolicach tego samego miejsca, w którym się zaczęło. W performensie artystka odniesie się do wydarzeń ze swojej przeszłości, a także stanów z teraźniejszości, próbując zmierzyć się z nimi z innej perspektywy, po to aby doznać owego stanu uniesienia, balansować na skraju tego co prawdziwe i udawane, być w transie i jednocześnie być sobą, zjednoczyć się z widownią lub dostarczyć jej rozrywki.

premiera 3.11.2012 CSW ŁAŹNIA Gdańsk
koncept, wykonanie: Anna Steller
muzyka: Adam Witkowski
kostium: Julia Porańska
video: Maciek Salamon

Performens powstał dzięki stypendium z budżetu MKiDN oraz stypendium kulturalnemu Prezydenta Miasta Gdańska.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Gdańsk-Wrzeszcz: Biblioteka Tańca, ul. Grunwaldzka 44

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close