Gdańsk/ Festiwal jubileuszowy „Dada XX”: Teatr Dada von Bzdülöw „FRUU”/„Bonsai”

Zdjęcie: Gdańsk/ Festiwal jubileuszowy „Dada XX”: Teatr Dada von Bzdülöw „FRUU”/„Bonsai”

Fot. Przemek Wiśniewski

Wersja do druku

Udostępnij

FRUUto nieprzypadkowe spotkanie czwórki artystów, którzy tworząc jeden wspólny organizm, raz uciekając w formę a raz próbując się z niej wydostać, wprowadzają widzów w ciszę… można by powiedzieć że w ruchu stąpają po lodzie na krańcach świata. Pod lodem jednak toczy się bujne życie mikro organizmów, choć na pierwszy rzut oka tego nie widać.

IstotąFruujest ciało i dźwięk, wobec czego taniec, a raczej grafika ruchu i muzyka stają się kluczowymi narzędziami kreowania przez artystów tego dość „bergmanowskiego” świata. Całość balansuje pomiędzy próbą odnalezienia życia w formie oraz formy w życiu, jednak nie jest to oczywiste łapanie się sensów, a raczej szukanie kontrastów, które budują bardzo delikatne emocjonalne napięcia w spektaklu.

Fruuwykorzystuje również charakterystykę przestrzeni, w której jest pokazywany, niczym naturalnie zmieniającej się scenografii.

Reżyseria: Katarzyna Chmielewska.Choreografia i wykonanie: Katarzyna Chmielewska, Anna Steller, Ula Zerek.

O Bonsai:

Bonsaito opowieść o formowaniu się wbrew własnej woli.
albo też….
Bonsaito opowieść o formowaniu się w zgodzie z własną wolą. Na ile określa nas forma, kształt, układ i ile możliwych kontekstów stworzy się z wariacji na temat spodni typu „denim” i ciała? Solo opowiada o poszukiwaniu nowego kształtu, o formowaniu i deformowaniu go, o procesie kompozycji.


tańczy: Leszek Bzdyl
choreografia: Katarzyna Chmielewska
światło: Michał Kołodziej
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close