Gdańsk/X Gdański Festiwal Tańca: Teatr Dada von Bzdülöw „Dzisiaj, wszystko”

Zdjęcie: Gdańsk/X Gdański Festiwal Tańca: Teatr Dada von Bzdülöw „Dzisiaj, wszystko”

Fot. Marta Ankiersztejn

Wersja do druku

Udostępnij

X Gdański Festiwal Tańca zaprasza na pokaz spektaklu Dzisiaj, wszystko Teatru Dada von Bzdülöw.

Dzisiaj, wszystko według zapowiedzi twórców miało być podróżą po konstelacjach spełnienia. Dionizyjskim świętej upojenia. Dokonało się.” Gabriela Pewińska, „Dziennik Bałtycki”

„Vanitas vanitatum et omnia vanitas. Kiedy z mikrofonów zaczyna nagle wydobywać się dźwięk głosów zespołu Dada, tytułowe wskazanie jedynie umacnia się. Wszystko przemija, wszystko jest ulotne – czytamy w cytowanej w przedstawieniu Księdze Koheleta. „Dzisiaj, i dzisiaj musi wydarzyć się wszystko” – mówi do nas Dada. Migocząc w swoim spektaklu powidokami przeszłości i zwiastunami przyszłości, które objawiają się w tym, co jest dzisiaj na tej scenie wszystkim.” Anna Jazgarska, teatralny.pl, 18 października 2017

choreografia: Jakub Truszkowski

wykonanie: Katarzyna Chmielewska, Anna Steller, Katarzyna Ustowska, Leszek Bzdyl, Piotr Stanek, Jakub Truszkowski  współpraca choreograficzna: Katarzyna Chmielewska

koncept: Leszek Bzdyl

muzyka: Łoskot (Mikołaj Trzaska, Piotr Pawlak, Olo Walicki, Macio Moretti)

kostiumy: Katarzyna Piątek

reżyseria świateł: Michał Kołodziej

premiera: 21 września.2017

Czas trwania: 60 min.

Spektakl zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2017.

IMIT (miniaturka)

TRAILER

 

Teatr Dada von Bzdülöw – założony przez choreografa i reżysera,  Leszka Bzdyla, oraz tancerkę i choreografkę, Katarzynę Chmielewską, działa w Gdańsku nieprzerwanie od 1992 roku. Jako niezależna grupa tancerzy i aktorów realizuje poszczególne spektakle w kooperacji z polskimi i zagranicznymi instytucjami kultury (m.in.: Teatr Wybrzeże /Gdańsk, Klub Żak /Gdańsk, Dance Advance /Filadelfia, Les Hivernales / Avignon, Stary Browar /Poznań, Teatr Nowy /Łódź, Fundacja Nuova /Poznań). Od 2009 roku Teatr reprezentowany jest przez Stowarzyszenie Teatru Dada von Bzdülöw z siedzibą w Gdańsku.

***

Gdański Festiwal Tańca to jeden z najważniejszych festiwali tańca współczesnego w Polsce i pierwszy w Trójmieście międzynarodowy festiwal tańca na skalę europejską. GFT jest jednocześnie kontynuacją i poszerzeniem formuły festiwalu Gdańska Korporacja Tańca, nawiązuje także do tradycji festiwali i zdarzeń promujących trójmiejskie środowisko taneczne, takich jak Bałtycki Uniwersytet Tańca czy Dance EXplosions. Na festiwal złożą się pokazy polskich i zagranicznych spektakli, międzynarodowy konkurs dla tancerzy Solo Dance Contest (dziewiąta edycja), premiery młodych artystów oraz warsztaty.

BILETY:

5 zł – zniżka na KARTĘ TANCERZA

10 zł – zniżka* na KARTĘ DUŻEJ RODZINY

15 zł – ulgowe* dla uczniów, studentów oraz seniorów

25 zł – zniżka* na KARTĘ DO KULTURY

35 zł

 

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117.

Biuro Festiwalowe: gft@klubzak.com.pl i gft2@klubzak.com.pl

Akredytacje: pr@klubzak.com.pl

***

Organizatorem Gdańskiego Festiwalu Tańca jest Klub Żak, a Festiwal realizowany jest ze środków Miasta Gdańsk i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Mecenasa Festiwalu Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:30

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close