Kraków/28. ULICA – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych: Sopocki Teatr Tańca „Puste Ciało. Okazja do malutkiej rozpaczy”

Zdjęcie: Kraków/28. ULICA – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych: Sopocki Teatr Tańca „Puste Ciało. Okazja do malutkiej rozpaczy”

Fot. Alicja Byzdra

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach 28. ULICY – Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych w Krakowie Sopocki Teatr Tańca pokaże spektakl Puste Ciało. Okazja do malutkiej rozpaczy w choreografii Joanny Czajkowskiej i Jacka Krawczyka.

O spektaklu:

Spektakl składa się z dwóch aktów, a każdy z nich inspirowany jest życiem i twórczością innego artysty. Obaj artyści – Franz Kafka i Henri Toulouse-Lautrec zmagali się z trudnymi relacjami z rodziną, a ujście dla swojej niezwykłej wrażliwości znajdowali w sztuce, którą realizowali w skrajnie odmienne sposoby. Kafka, schowany w sobie i nieśmiały, nie chciał wydać najsłynniejszych swoich prac (zostały wydane po jego śmierci), zaś Toulouse-Lautrec wtopił się w bohemę artystyczną Paryża, stając się nieodłącznym jej elementem. Jeden, zanurzony w rozważaniach nad dominacją społeczeństwa nad jednostką, nie mógł znaleźć pełni swojego człowieczeństwa, harmonii i szczęścia. Drugi zatrzymując w kadrze ludzi i nastrój artystycznej społeczności chwalił życie i codzienność. Obaj umieli zauważyć detal, chwilę, ulotność. Spektakl rozdzielony przerwą, jest impresją na temat ich twórczości, część kafkowska mroczna i dynamiczna, część inspirowana pracami Toulouse-Lautreca pozornie swobodniejsza, z dekonstruowanym kankanem na czele. Obie części, choć w rożny sposób, opowiadają o tym samym – o drodze do zrozumienia i pogodzenia się ze sobą i ze światem, którą musi przejść każdy człowiek i każdy artysta.

Koncept, reżyseria i choreografia: Joanna Czajkowska i Jacek Krawczyk

Współpraca choreograficzna i taniec: Magda Wojcik, Barbara Pędzich, Dorota

Zielińska, Joanna Nadrowska, Joanna Czajkowska, Jacek Krawczyk

Muzyka: Mariusz Noskowiak

Kostiumy: Agnieszka Puławska

Reżyseria oświetlenia: Artur Aponowicz

Scenografia: Jacek Krawczyk, Artur Gołdys

Premiera: 15 i 16 listopada 2013, Teatr na Plaży

Czas trwania: ok. 90 min. (z przerwą)

Program 28. ULICY – Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych w Krakowie

Strona Festiwalu:  http://28ulica.pl/

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:30

Kraków: Mały Rynek

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close