Kraków/ Audio Art Festival: Harakiri Farmers „DZOE” – „Agon. Program zamówień kompozytorsko-choreograficznych” IMIT

Zdjęcie: Kraków/ Audio Art Festival: Harakiri Farmers „DZOE” – „Agon. Program zamówień kompozytorsko-choreograficznych” IMIT

Paweł Malicki. Fot. Robert Frąckowiak.

Wersja do druku

Udostępnij

Greckie słowo dzoē oznacza prostą rzecz – życie wspólne dla wszystkich

żywych stworzeń, życie nagie.

Ale co „nagie życie” oznacza w dzisiejszych czasach?

Zainspirowana rozważaniami Giorgia Agambena na temat statusu nagiego życia we współczesnym świecie wspólna praca Harakiri Farmers (Wojciech Klimczyk i Dominika Knapik) i kompozytorki Aleksandry Gryki będzie solem tańczonym przez Knapik do muzyki Gryki. Knapik i Gryka współpracowały już przy spektaklu Nie-ja (główna nagroda Nurtu Off 32. Przeglądu Piosenki Aktorskiej). Ważną częścią przestrzeni akustycznej będą dźwięki wytwarzane przez tańczące ciało Knapik, rejestrowane na żywo i miksowane z przygotowaną uprzednio kompozycją w celu stworzenia intymnego, akustyczno-kinetycznego portretu nagiego życia.

koncept/reżyseria : Wojciech Klimczyk

kompozycja i dźwięki na żywo: Aleksandra Gryka

choreografia i taniec: Dominika Knapik

premiera: 23.11.2012 Audio Art Festival

www.harakirifarmers.com

http://www.audio.art.pl


Aleksandra Gryka – absolwentka wydziału kompozycji, dyrygentury i teorii muzyki Krakowskiej Akademii Muzycznej. W 2003 roku obroniła dyplom z wyróżnieniem w klasie kompozycji. Studiowała także w Central Washington University w USA oraz w Finlandii, Niemczech i Austrii. W latach 2003 i 2006 była nominowana do paszportu „Polityki” w kategorii muzyka poważna. W 2004 otrzymała nagrodę fundacji Christoph und Stephan Kaske-Stiftung za twórczość elektroakustyczną. Jej utwory wykonywane były w Polsce (Warszawa, Kraków, Wrocław, Katowice), Niemczech (Berlin, Hamburg, Jena), Holandii (Amsterdam), Wielkiej Brytanii (Londyn), we Francji (Marsylia), na Ukrainie (Kijów) oraz we Włoszech (Rzym). Współpracowała z festiwalami Warszawska Jesień oraz Sacrum Profanum w Krakowie, z berlińską grupą NOVOFLOT, zajmującą się operą współczesną, z zespołami muzyki współczesnej KWARTLUDIUM, NONSTROM oraz an_Arche, a także z Warszawskim Teatrem Wielkim, gdzie w 2005 r. zrealizowano jej balet oparty na opowiadaniu Stanisława Lema Alpha Kryonia XE. Komponowała muzykę do spektakli w teatrach dramatycznych w Warszawie, Wrocławiu, Toruniu, Częstochowie i Koszalinie. Autorka muzyki do spektaklu Nie ja przygotowanego z Dominiką Knapik, Igą Gańczarczyk i Martą Pajek, który wygrał Nurt OFF 32. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2011 roku.


‪Premiera spektaklu „Dzoe“ została zrealizowana dzięki pomocy finansowej Instytutu Muzyki i Tańca w ramach programu „Agon. Program zamówień kompozytorsko-choreograficznych”

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Kraków: Bunkier Sztuki, Plac Szczepański 3a

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close