Harakiri Farmers

Zdjęcie: Harakiri Farmers

Beat Hotel. Fot. Macieju Kaczyński.

Wersja do druku

Udostępnij

Harakiri Farmers – kolektyw artystyczny założony przez Dominikę Knapik i Wojtka Klimczyka. Z założenia oddolna inicjatywa mająca na celu stworzenie platformy porozumienia między artystami z różnych dziedzin sztuki. Nie ma leadera, siedziby, ani stałego dofinansowania. Pierwszy projekt Farmerów performance teatralny na pływalni zatytułowany Keret na podstawie opowiadań Edgara Kereta wygrał konkurs „Nowe Sytuacje” podczas festiwalu Malta 2008. Beat Hotel był projektem numer 2, który duet pokazywał między innymi w Korzo Theater w Hadze, a także zaprezentował w 2010 roku podczas Oktoberdans w Bergen. Kolejny spektakl We are oh so Lucky powstał we współpracy z Aną Brzezińską i miał pokazy m.in. w Teatrze Nowym w Warszawie, na Wibracjach Tanecznych we Wrocławiu, podczas Polskiej Platformy Tańca 2010 w Poznaniu, Polish Express w Hebbel am Uffer w Berlinie, festiwalu East Gate Europe w Aarhus i krakowskich Reminiscencji w 2011 roku. Kolejna realizacja HAFA to The Fork stworzony we współpracy z norweskim choreografem i tancerzem Kennethem Flakiem oraz francuskim kompozytorem i muzykiem Chazamem. Na potrzeby produkcji kolektyw przyjął nazwę [MINUS 20]. Premiera francuska odbyła się w Globe Theatre w Bordeaux, polska miała miejsce we Wrocławiu podczas festiwalu Avant Art.

W 2011 roku powstała Moskwa, minimalistyczny duet na tancerkę i pianistkę do muzyki Mortona Feldmana. W tym samym roku miała miejsce premiera spektaklu Sisters, który powstał we współpracy z Sanją Hasagic-Meier, Kirstine Ilum i Davidem Chazamem (dzięki rezydencjom w Tanzhaus Dusseldorf i Student Center w Zagrzebiu).

Aktualnie Harakiri pracują nad filmem tanecznym V i aktywizują Stowarzyszenie Humanistycznych Inicjatyw Twórczych SZTRUKS.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close