Kraków/Festiwal KRoki 2014: Sławek Krawczyński, Tomasz Wygoda, Anna Godowska „Niżyński. Święto snów”

Zdjęcie: Kraków/Festiwal KRoki 2014: Sławek Krawczyński, Tomasz Wygoda, Anna Godowska „Niżyński. Święto snów”

Fot. z materiałów organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas II edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego KRoki: Pomiędzy światami zostanie pokazany spektakl Sławka Krawczyńskiego, Tomasza Wygody i Anny Godowskiej Niżyński. Święto snów. Spektakl stanowi nową inscenizację wielkiego baletu Igora Strawińskiego – solo performance, podróż przez odmienne stany świadomości Wacława Niżyńskiego, legendarnego tancerza i choreografa. Przedstawienie zostało zrealizowane na podstawie Dziennika oraz twórczości Niżyńskiego. Dziennik wydał się twórcom spektaklu księgą snów, śnionych na jawie i gorączkowo zapisywanych. Analizując te sny, odkrywali pewien wewnętrzny świat, który nieustannie balansuje pomiędzy ekstazą i nicością, a jednocześnie przepełniony jest tęsknotą za dzieciństwem ludzkości, kiedy to ośrodkiem myśli było serce, wspólnota wyrastała z rytualnego tańca, a kontakt z Bogiem był tak bezpośredni jak z drugim człowiekiem. Dramaturgia tego świata znalazła zdumiewający odpowiednik w Święcie wiosny Strawińskiego.

Koncepcja, scenariusz, reżyseria, światło: Sławek Krawczyński

Taniec: Tomasz Wygoda

Choreografia: Anna Godowska, Tomasz Wygoda/praca z procesem Sławek Krawczyński/ w spektaklu wykorzystane także zremiksowane fragmenty choreografii Niżyńskiego do baletów „Popołudnie fauna” oraz „Święto wiosny”.

Muzyka: „Święto Wiosny” Igora Strawińskiego, w wykonaniu New York Philharmonic, dyrygent Leonard Bernstein, 1958

Koncepcja kostiumów: Sławomir Krawczyński, Tomasz Wygoda, Anna Godowska

Konsultacje merytoryczne: Jadwiga Majewska

Konsultacje z psychologii zorientowanej na proces: Agnieszka Wróblewska

Realizacja techniczna: Łukasz Kędzierski

Projekt graficzny: Marta Bystroń

Bilety: 30/25zł

Po spektaklu, o godzinie 20.30 odbędzie się spotkanie ze Sławomirem Krawczyńskim i Tomaszem Wygodą w kawiarni Pauza in Garden (wstęp wolny).

 

O 22.00 odbędzie się POtańcówka – zakończenie festiwalu w rytmie old school electro (Pauza in Garden, wstęp wolny).

HARMONOGRAM

Więcej: http://www.mos.art.pl/spektakl/pl/451/kroki-harmonogram

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close