Kraków/Festiwal Tańca Współczesnego SPACER 2014: Promocja książki Anny Królicy „Pokolenie Solo” z udziałem panelistów (Wojciech Mochniej, Eryk Makohon, Maciej Kuźmiński).

Zdjęcie: Kraków/Festiwal Tańca Współczesnego SPACER 2014: Promocja książki Anny Królicy „Pokolenie Solo” z udziałem panelistów (Wojciech Mochniej, Eryk Makohon, Maciej Kuźmiński).

Fot. Bartosz M. Martyna.

Wersja do druku

Udostępnij

Jako wydarzenie towarzyszące tegorocznej edycji Festiwalu Tańca Współczesnego SPACER odbędzie się promocja książki Anny Królicy Pokolenie Solo z udziałem autorki i panelistów (Wojciech Mochniej, Eryk Makohon, Maciej Kuźmiński). Rozmowę poprowadzi Julia Hoczyk.

Z wywiadów wyłania się także obraz oraz specyfika organizacji pracy niezależnych choreografów, nierzadko oparta na strategii równoczesnego działania w kraju i zagranicą, nieustannym byciu w drodze, pomiędzy jednym a drugim projektem. Tymczasowość, nomadyczny tryb życia oraz dążenie do celu i perfekcji wyznaczają im codzienny rytm. Ten zapis spotkań i dyskusji o tańcu tworzy krajobraz polskiej sceny tańca ostatniej dekady, są one także świadectwem zachodzących przemian w choreograficznej praktyce scenicznej. I tak niezaprzeczalnie obok teatru tańca pojawia się miejsce dla nowego tańca i towarzyszącej mu nowej wizji cielesności.

Publikacja książki jest częścią programu Maszyna choreograficzna w ramach projektu Kto inspiruje? Tadeusz Kantor! realizowanego przez Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w latach 2013–2014 i dofinansowanego ze środków Ministra Kultury  i Dziedzictwa Narodowego. Część wywiadów została przeprowadzona w 2012 roku w ramach stypendium twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Autor: Anna Królica

Tytuł: Pokolenie Solo. Choreografowie w rozmowach z Anną Królicą

Wydawnictwo: Cricoteka

Rok wydania: 2013
Liczba stron:  484 strony
Format: 147×210 mm

ISBN: 978-83-61213-09-3
Oprawa miękka

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Galeria CENTRUM - NCK

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close