Łódź /ms2 Muzeum Sztuki/ „Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy/O improwizacji tańca”: Pracownia Fizyczna, SzaZa i goście „Zdarzenia / zadania”

Zdjęcie: Łódź /ms2 Muzeum Sztuki/ „Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy/O improwizacji tańca”: Pracownia Fizyczna, SzaZa i goście  „Zdarzenia / zadania”

Pracownia Fizyczna, SzaZa i goście, Zdarzenia, Festiwal Improwizacji Tańca [Sic!], Warszawa 2012. Fot. Marta Ankiersztejn.

Wersja do druku

Udostępnij

Zdarzenia to wspólny projekt Jacka Owczarka, Pracowni Fizycznej i duetu SzaZa – muzyków Patryka Zakrockiego i Pawła Szamburskiego. Jacek Owczarek wypracował w ostatnich latach autorską metodę pracy nad improwizacją sceniczną badającą zależności i wpływy rozmaitych kanałów zmysłowych (słuch, dotyk, głos) na ruch. Tym razem poznamy proces pracy nad projektem.  W toku przedstawienia muzycy i tancerze „podrzucać” będą sobie nawzajem rozmaite zadania. Przekonamy się, na czym polega rola choreografa – Jacka Owczarka. Publiczność będzie miała okazję włączyć się zadając artystom tematy do improwizacji.

Występują: Adrian Bartczak, Paweł Grala, Dawid Lorenc, Iwona Olszowska, Aleksandra Ścibor.

Pracownia Fizyczna jest grupą założoną przez Jacka Owczarka w 2009 roku w Łodzi. Głównym polem działania grupy jest improwizacja, taniec współczesny, kontakt improwizacja oraz proces twórczy. Grupa działa przy Akademii Muzycznej w Łodzi.

SzaZa – Patryk Zakrocki i Paweł Szamburski to muzycy, improwizatorzy, animatorzy, którzy od 1999 roku aktywnie działają na stołecznej scenie muzyki improwizowanej i sztuki niezależnej. Prowadzili cykle Galimadjaz oraz Djazzpora, które w dużej mierze przyczyniły się do uformowania warszawskiej sceny muzycznej. Tworzą muzykę dla teatru, filmu, kina niemego, tańca współczesnego. Działają również w niezależnym wydawnictwie LadoAbc oraz Stowarzyszeniu Kulturalnym Lado – środowisku, którego konsekwentna, trwająca już kilkanaście lat działalność muzyczna, wydawnicza oraz animacyjna przyczyniła się do niezwykle dynamicznego rozwoju nowej muzyki w Polsce.

Więcej informacji na temat wydarzeń w ramach wystawy na bieżąco na stronie Muzeum Sztuki w Łodzi:

http://msl.org.pl/pl/wydarzenia/przyjdzcie-pokazemy-wam-co-robimy-o-improwizacji-t/

 

Pełen program wydarzeń w ramach wystawy do pobrania: http://msl.org.pl/static/upload/improwizacja-wydarzenia.pdf

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

ŁÓDŹ: Muzeum Sztuki ms2, ul. Ogrodowa 19

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close