Lublin/Letnie Forum Tańca Współczesnego 2013: Sopocki Teatr Tańca „Traktat o estetyce. Technika defektów i skaz”

Zdjęcie: Lublin/Letnie Forum Tańca Współczesnego 2013:  Sopocki Teatr Tańca „Traktat o estetyce. Technika defektów i skaz”

Fot. Alicja Byzdra.

Wersja do druku

Udostępnij

Punktem wyjścia do pracy nad spektaklem były idee artystyczne duetu Merce Cunningham / John Cage. Czysty ruch, który sam w sobie jest interesującym tworzywem, brak „teatralności”, przypadkowość w fazie tworzenia i w fazie prezentacji, z jednoczesną perfekcją i uwagą na detal, równoważność warstwy ruchowej, muzycznej i plastycznej…
Artyści Traktatu o Estetyce. Techniki defektów i skaz czerpią z osiągnięć wybitnych artystów XX wieku, świadomie przesuwając granicę i bawiąc się ideą, by sprawdzić czy na polskiej scenie jest miejsce jeszcze dla tańca. Tańca intelektualnego.

Zwiastun spektaklu

koncept: Jacek Krawczyk
choreografia i taniec: Joanna Czajkowska, Jacek Krawczyk, Dorota Zielińska,
Grażyna Słaboń, Magdalena Wójcik, Joanna Nadrowska
muzyka: Bartosz Hervy
wizualizacje: Łukasz Boros
kostiumy: Agnieszka Puławska
światło: Artur Aponowicz
foto: Alicja Byzdra

Wstęp na prezentacje odbywające się w ramach Letniego Forum Tańca Współczesnego jest bezpłatny. Wejściówki do odebrania w kasie Centrum Kultury w Lublinie ul.Narutowicza 32 od dnia 24 czerwca.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:30

Lublin: Sala widowiskowa ACK UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close