Lublin/Maat Festival 2015/Kantor Now: Marta Ziółek – spotkanie

Zdjęcie: Lublin/Maat Festival 2015/Kantor Now: Marta Ziółek – spotkanie

Fot. Patrycja Płanik.

Wersja do druku

Udostępnij

MAAT FESTIVAL to międzynarodowy festiwal tańca i ruchu, skupiony na awangardowych poszukiwaniach w sztuce ciała. W 2015 roku organizatorzy zapraszają na VII edycję Maat Festival „Kantor Now”, która poświęcona będzie badaniom fenomenu twórczości Tadeusza Kantora. Do udziału w projekcie zaproszono artystów, dla których szczególnie ważny jest dorobek teatru Cricot 2 oraz postać Tadeusza Kantora jako wciąż aktywnego inspiratora.

Czwartą rezydentką VII edycji Maat Festival jest Marta Ziółek. Rezydencja odbywa się w dniach 15-28 września 2015 roku. W ramach rezydencji  spotkanie z Martą Ziółek  poprowadzi Tomasz Bazan – kurator festiwalu. Wszystkie wydarzenia w ramach Festiwalu są bezpłatne.

Marta Ziółek urodziła się w 1986 roku. Zanim rozpoczęła studia na wydziale choreografii w School for New Dance Development w Amsterdamie, studiowała na Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła również Vorausbildung – intensywny program tańca w Tanz Fabrik w Berlinie. Dotychczas brała udział w warsztatach, projektach oraz współpracowała z takimi choreografami i teoretykami jak Bojana Cvejic, DD Dorvillier, Deborah Hay, Maria La Ribot, Benoit Lachambre, Xavier Le Roy, Meg Stuart. W 2011 była stypendystką prestiżowego stypendium Dance Web na ImpulsTanzFestival w Wiedniu. W 2012 uczestniczyła w platformie „Europe in Motion”, przeznaczonej dla młodych wschodzących choreografów. Swoje prace wystawiała na międzynarodowych festiwalach. Występowała m.in. na Something Raw Festival w Amsterdamie, Spring Dance w Utrechcie, w teatrze Hetveem w Amsterdamie, Volksbühne w Berlinie oraz Joyce Soho w Nowym Jorku.

***

Miejsce wydarzeń: Centrum Kultury w Lublinie ul. Peowiaków 12.

Zespół kuratorski: Tomasz Bazan, Anna Królica, Patrycja Płanik

Produkcja: Maria Sapeta

Więcej informacji: http://teatrmaat.pl/maat-festival

VII MAAT FESTIVAL ‚KANTOR NOW!’ 2015

idea, koncept: Tomasz Bazan/ zespół kuratorski: Tomasz Bazan, Patrycja Płanik, Anna Królica / multimedia/wideo: Patrycja Płanik /rezydenci programu: Justyna Jasłowska, Karol Tymiński, Ramona Nagabczyńska, Marta Ziółek, Sławek Bendrat oraz:  Anita Wach, Magdalena Tuka, Mikołaj Mikołajczyk, Patrycja Płanik, Marcin Janus, Tomasz Bazan, Daisuke Yoshimoto, Jan Duszyński/produkcja: Maria Sapeta/ technika: Maciej Połynko, Karol Rębisz/ współpraca: Małgorzata Drozd, Małgorzata Bartkiewicz, Maciej Rukasz, Damian Dubielis/ program kuratorski Tomasza Bazana „Maat Festival” zrealizowany ze środków Centrum Kultury w Lublinie Miejskiej Instytucji Kultury, Teatru Maat Projekt.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Lublin: Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, sala prób nr 2.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close