Lublin/Maat Festival 2015/Kantor Now: Sławek Bendrat – lekcja tańca

Zdjęcie: Lublin/Maat Festival 2015/Kantor Now: Sławek Bendrat – lekcja tańca

Fot. Patrycja Płanik.

Wersja do druku

Udostępnij

MAAT FESTIVAL to międzynarodowy festiwal tańca i ruchu, skupiony na awangardowych poszukiwaniach w sztuce ciała. W 2015 roku organizatorzy zapraszają na VII edycję Maat Festival „Kantor Now”, która poświęcona będzie badaniom fenomenu twórczości Tadeusza Kantora. Do udziału w projekcie zaproszono artystów, dla których szczególnie ważny jest dorobek teatru Cricot 2 oraz postać Tadeusza Kantora jako wciąż aktywnego inspiratora.

Trzecim rezydentem VII edycji Maat Festival „Kantor Now” będzie Sławek Bendrat (1-14 września 2015). W ramach rezydencji organizatorzy zapraszają do udziału w lekcjach tańca, które prowadzą rezydenci festiwalu. Każda otwarta lekcja tańca oparta jest na własnej metodzie pracy z ciałem. Organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłoszenie udziału w lekcji tańca na adres mailowy: zapisy.maat@gmail.com lub  tel. 81 466 61 25.

Opis lekcji:

Na lekcji tańca współczesnego, które prowadzi Sławek Bendrat, wykorzystywane są jego wieloletnie doświadczenia zdobyte podczas pracy w wielu europejskich zespołach i pięcioletniej pracy pedagogicznej w Szwajcarii. Lekcja bazuje na wykorzystaniu technik floor work i release, oraz innych ćwiczeń, które jednocześnie wzmacniają sprawność fizyczną tancerza. Nacisk kładziony jest na pracę nad płynnością ruchów i opanowanie techniczne materiału choreograficznego. Istotna częścią lekcji jest ćwiczenie frazy ruchowej, w której analizowane są detale i interpretacja każdego ruchu. Materiał ruchowy często składa się z małych gestów, które umożliwiają tancerzowi wydobycie emocji w ruchu.

Sławek Bendrat  – tancerz, choreograf

Wrocławianin, studiował na wydziale pedagogiki baletu Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie; absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznanie. Przez wiele lat był związany jako tancerz z Polskim Teatrem Tańca w Poznaniu, następnie pracował w szwajcarskim Luzerner Theater jako tancerz i choreograf. Kolejne dwa lata był członkiem zespołu Baletu Narodowego w Marsylii (Ballet National de Marseille) kierowanego przez Frederica Flamanda. W 2010 roku otrzymał podczas międzynarodowego konkursu Baltic Movement Contest na pracę solowę otrzymał nagrodę za Pinku Chirashi. Jest jednym z założycieli Pink Mama Theatre, w którym pełni funkcję dyrektora artystycznego oraz choreografa wszystkich spektakli teatru. Pink Mama Theatre od 2013 roku ma status „associated artist” w Dampfzentrale Bern, jednej z najważniejszych scen tańca w Szwajcarii.

***

Miejsce wydarzeń: Centrum Kultury w Lublinie ul. Peowiaków 12.

Zespół kuratorski: Tomasz Bazan, Anna Królica, Patrycja Płanik

Produkcja: Maria Sapeta

Więcej informacji: http://teatrmaat.pl/maat-festival

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Lublin: Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, sala prób nr 5.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close