Poznań/Polska Platforma Tańca 2017 na bis: Lubelski Teatr Tańca „Stalking Paradise”

Zdjęcie: Poznań/Polska Platforma Tańca 2017 na bis: Lubelski Teatr Tańca „Stalking Paradise”

Fot. Maciej Rukasz.

Wersja do druku

Udostępnij

Na początku kwietnia tego roku w Bytomiu odbyła się kolejna Polska Platforma Tańca. To organizowane co dwa lata święto polskiego tańca ma na celu prezentację i promocję najciekawszych produkcji tanecznych powstałych w Polsce lub zrealizowanych przez polskich choreografów za granicą. To impreza dobrze znana poznańskiej publiczności, bo jej trzy edycje – w 2008, 2010 i 2012 roku – odbywały się właśnie w Poznaniu we współpracy Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk i Centrum Kultury Zamek. Od 2013 roku głównym organizatorem Polskiej Platformy Tańca jest Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie, a festiwal co dwa lata gości w innym polskim mieście. Tej jesieni mamy okazję, by podczas intensywnego weekendu zobaczyć w Poznaniu kilka spektakli z programu tegorocznej bytomskiej platformy. Art Stations Foundation oraz Instytut Muzyki i Tańca, we współpracy z Aulą Artis, zapraszają na ekscytujące spotkanie z najnowszym polskim tańcem.

W ramach Polskiej Platformy Tańca 2017 na bis zostanie pokazany spektakl Stalking Paradise, zrealizowany pod kierunkiem norwesko-estońskiego duetu choreografów,  Külli Roosny i Kennetha Flaka. W przedstawieniu tancerze Lubelskiego Teatru Tańca wspólnie poszukują odpowiedzi na pytania o wiarę. W co wierzymy? Dlaczego wierzymy w to, co robimy? Rozmaite elementy wiary poddawane są analizie zarówno poprzez ruch, jak i dźwięk oraz tekst. Dogmatyzm, płynność, zmiana, stabilność, adaptacja. Na jakiej podstawie podejmujemy nasze decyzje?

koncepcja i choreografia: Külli Roosna, Kenneth Flak

wykonanie: Lubelski Teatr Tańca: Beata Mysiak, Anna Żak, Ryszard Kalinowski, Wojciech Kaproń, Ewelina Drzał-Fiałkiewicz, Wojciech Łaba

muzyka i wideo: Kenneth Flak

światło: Grzegorz Polak

realizacja dźwiękowa: Dariusz Kociński

produkcja: Centrum Kultury w Lublinie

premiera: 13 września 2014, Centrum Kultury w Lublinie

czas trwania: 60 minut

Spektakl Stalking Paradise został zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2014.

IMIT (miniaturka)

Lubelski Teatr Tańca powstał w 2001 roku z inicjatywy choreografki Hanny Strzemieckiej oraz Anny Żak, Ryszarda Kalinowskiego i Wojciecha Kapronia, ówczesnych tancerzy Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej. W kolejnych latach do zespołu dołączyli: Beata Mysiak, Anna Kalita i Konrad Kurowski. Siedzibą zespołu jest Centrum Kultury w Lublinie.

www.ltt.art.pl

Logo Art Stations Foundation (miniaturka) IMIT (miniaturka)Aula Artis (miniaturka)

Bilety w cenie 15zł. dostępne w punktach informacyjnych Starego Browaru oraz na: ebilet.pl

powiązane

Ludzie

Beata  Mysiak

Beata Mysiak

  • tancerka
  • choreografka
  • pedagożka

Beata Mysiak (z d. Pałka) − tancerka. Związana z Lubelskim Teatrem Tańca od 2003 roku, od 2005 zatrudniona na etacie jako instruktor-tancerz w Centrum Kultury w Lublinie, gdzie na co dzień łączy pracę artystyczną (tancerka, choreografka, instruktorka), jak i organizuje wydarzenia mające na celu popularyzację dziedziny szeroko rozumianego tańca.

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close