Poznań/Polski Teatr Tańca/„Odpowiednie dać tańcowi słowo”: „Teatr tańca wobec współczesnych wyzwań”

Zdjęcie: Poznań/Polski Teatr Tańca/„Odpowiednie dać tańcowi słowo”: „Teatr tańca wobec współczesnych wyzwań”

Fot. Andrzej Grabowski.

Wersja do druku

Udostępnij

Wychodząc naprzeciw przychodzącym do Teatru komunikatom od widzów i przyjaciół teatru, Polski Teatr Tańca uruchamia comiesięczne rozmowy czwartkowe o tańcu. Organizatorzy pragną otworzyć przyjazną przestrzeń do dialogu pomiędzy artystami, widzami, krytykami oraz kuratorami. Chcąwspółtworzyć dyskurs o tańcu, nowej i dawnej choreografii, a także nawiązać do idei klubów dyskusyjnych, a patrząc w głąb historii – do obiadów czwartkowych.

Pedagogika teatru (w tym także tańca) poświęca wiele uwagi zagadnieniom odbioru spektaklu, a organizatorzy chcą oswajać przestrzeń związaną z tańcem, aby publiczność czuła się w niej bezpiecznie prowokowana do przeżywania i odkrywania nowych obszarów intelektualnych. Przygotowując spotkania, organizatorzy będą sięgać po różne formuły: od dyskusji panelowych, odczytów, lecture-performance, prezentacji multimedialnych po rozmowy o książkach.

Polski Teatr Tańca zaprasza na pierwsze spotkanie, zatytułowane Teatr tańca wobec współczesnych wyzwań.

Spotkanie rozpocznie się od prezentacji fragmentu spektaklu Żniwa Iwony Pasińskiej (choreografia)/ Igora Gorzkowskiego (reżyseria).

O spektaklu

Kuratorka/Prowadzenie: Anna Królica

Uczestnicy: Anna Koczorowska, Iwona Pasińska, Witold Mrozek

Organizatorzy zapraszają również na kolejne spotkanie, które odbędzie się 23 marca 2017.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Poznań: Polski Teatr Tańca, Aula Baletowa, ul. Kozia 4.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close