Ludzie tańca

Zdjęcie: Witold Mrozek

Witold Mrozek

Wersja do druku

Udostępnij

Witold Mrozek – krytyk i publicysta. Studiował w Krakowie, na Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. W roku 2006 wespół z Anną Królicą założył wortal NowyTaniec.PL.

Od 2008 roku wiceprezes Fundacji PERFORMA. Był inicjatorem konferencji „Razem czy osobno? Między polskim tańcem a teatrem”, która odbyła się w Instytucie Teatralnym im. Z. Raszewskiego w grudniu 2009, a także jednym z koordynatorów merytorycznych I Kongresu Tańca w Warszawie (kwiecień 2011). Obecnie dla Instytutu Muzyki i Tańca pracuje m.in. nad portalem taniecpolska.pl. Kurator projektu „Polityki tańca” – wspólnej inicjatywy IMiT oraz Instytutu Teatralnego.

Pisze o sztukach performatywnych i kinie. W swoich tekstach zajmuje się m.in. wzajemnym oddziaływaniem tańca i teatru, choreografią krytyczną, najnowszym teatrem polskim, polityką historyczną w kulturze i jej związkami z problemem klasowości. Publikował m.in. w „Didaskaliach”, „Teatrze”, „Dwutygodniku”, „Krytyce Politycznej”, „Ha!arcie”, „Kinie”. Członek zespołu „Krytyki Politycznej”.

Witold Mrozek

powiązane

Wydarzenia

Bibliografia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close