Poznań/SBNT na Malcie 2018: Peter Pleyer „Moving the Mirror”

Zdjęcie: Poznań/SBNT na Malcie 2018: Peter Pleyer „Moving the Mirror”

Fot. Bartosz Górka

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach programu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie odbędzie się pokaz spektaklu Petera Pleyera moving the mirror. Wraz z zespołem polskich i berlińskich artystów, przygląda się zmianom zachodzącym w obszarze tańca współczesnego, w szczególności w odniesieniu do postępujących od lat 90. XX wieku procesów demokratyzacyjnych i wciąż intensyfikującej się relacji między Polską a Niemcami. Skąd bierze się energia, która napędza polskich i niemieckich choreografów/choreografki stale inicjujących kolejne utopijne, zaangażowane politycznie i rozbijające zastane struktury, projekty?

Od połowy lat 90. Peter Pleyer aktywnie uczestniczy w rozwoju tańca współczesnego w Polsce jako tancerz i pedagog. Przez te wszystkie lata był świadkiem zmian, jakie zaszły na polskiej scenie tanecznej: od autorytarnych struktur choreografii i tradycyjnych technik tanecznych po bardziej egalitarne i demokratyczne metody pracy, w których sposób tworzenia materiału i kompozycji, a także pytania o społeczno-kulturową tożsamość płciową i krytyka instytucji nadają nowego wymiaru sztuce choreografii.

dyrekcja artystyczna, choreografia: Peter Pleyer
z udziałem: Aleksandry Borys, Olivera Connew, Mor Demer, Ivana Ekemarka, Anny Nowickiej, Pawła Sakowicza, Marysi Stokłosy

art direction: Michiel Keuper
Kuratorki projektu: Joanna Leśnierowska (Art Stations Foundation), Agnieszka Sosnowska (CSW Zamek Ujazdowski)

***

Bilety dostępne na stronie malta-festival.pl  oraz w Punktach Informacyjnych Starego Browaru.

Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2018 - belka (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close