Sopot/Kobiety w tańcu: Marta Zawadzka, Joanna Czajkowska, Barbara Szamotulska – warsztaty

Zdjęcie: Sopot/Kobiety w tańcu: Marta Zawadzka, Joanna Czajkowska, Barbara Szamotulska – warsztaty

Barbara Szamotulska-Sziubich. Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Sopocki Teatr Tańca zaprasza do Teatru na Plaży wydarzenie zatytułowane Kobiety w tańcu obejmujące spektakle STT, prezentacje gościnne, premierę oraz warsztaty dla tancerzy i warsztaty dla kobiet. Marta Zawadzka poprowadzi warsztaty z techniki tańca współczesnego, Joanna Czajkowska – warsztaty choreografii, a Barbara Szamotulska – otwarte warsztaty dla kobiet.

Koszt: technika tańca współczesnego (dwa dni): 100 zł, choreografia: 50 zł, karnet na wszystkie warsztaty dla tancerzy: 130 zł, kobiety w tańcu: 50 zł.

Zapisy na warsztaty i rezerwacje: rezerwacje.stt@gmail.com

Wszyscy uczestnicy warsztatów mogą zakupić bilety na spektakle ze zniżką: studenci i uczniowie za 15 zł, bilety normalne za 25 zł.

WARSZTATY:

Marta Zawadzka o warsztatach Techniki tańca współczesnego:
Podczas zajęć warsztatowych zajmiemy się świadomą pracą z ciężarem ciała, umiejętnym zarządzaniem energią przy zachowaniu maksymalnej ekonomii ruchu. Technika tańca oparta będzie przede wszystkim na treningu fizycznym. Na zakończenie zajęć rozluźniające improwizacje, kładące główny nacisk na relacje: muzyka-ruch oraz głos-ruch.

Joanna Czajkowska o warsztacie choreografii:

Lekcja składa się z dwóch części: nauki fragmentów choreografii ze spektakli Sopockiego Teatru Tańca oraz z przekształceń tych fragmentów zgodnie z zasadami kompozycji tańca i choreografii tak, by zaskoczyć ich twórców i samych siebie, czyli tancerzy wykonujących choreografię. To przyspieszony proces twórczy dający narzędzia niezbędne każdemu instruktorowi, choreografowi, tancerzowi do świadomej pracy.

Kobiety w tańcu – warsztat dla wszystkich Barbary Szamotulskiej-Dziubich

Warsztat rozwija metody pracy z ciałem, głównie Psychoterapii DMT (Dance Movement Therapy), która zawiera w sobie takie elementy pracy z ciałem, jak analizę ruchu Rudolfa Labana – LMA, profile ruchowe Kastenberg – KMP, a także elementy ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne.

Prowadząca o warsztacie:

Przez 3 godziny będziemy obcować ze swoimi ciałami i w ruchu poznawać jego możliwości. Pogłębiać swoją świadomość poprzez ruch, ciało, głos, oddech, muzykę i przestrzeń. Będziemy sprawdzać jak czujemy się w swoich ciałach, gdzie jest energia i oddech a gdzie ich brakuje. Te miejsca spróbujemy zlokalizować i napełnić. Zobaczymy gdzie zaczyna się ruch w ciele, jak się rozprzestrzenia, jaki jest jego charakter i gdzie się kończy.

Barbara Szamotulska-Dziubich – mgr psychologii, absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie i studiów podyplomowych Psychologia Kliniczna na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Przez dwa lata szkoliła się w Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem w Warszawie (www.instytutdmt.pl). Przygodę z teatrem tańca zaczęła w 2004 roku jako stażystka grupy Sopockiego Teatru Tańca biorąc udział w projektach przygotowanych przez Joannę Czajkowską i Jacka Krawczyka (Rhisome 2006, Fabryka Papieru – Festiwal Działań Teatralnych i Plastycznych Zdarzenia Tczew-Europa 2006). Wraz z Marią Miotk zrealizowała spektakl 7 Życzeń, który został zaprezentowany na Gdańskim Festiwalu Tańca 2009. Wystąpiła w spektaklu Teatru Amareya Nomadka 2012 w reżyserii Katarzyny Pastuszek. Była uczestniczką wielu warsztatów teatralnych i tanecznych prowadzonych przez trójmiejskich artystów, obecnie jest szczęśliwa mama czternastomiesięcznej Anastazji.

Pokazy spektakli 5 marca 2016 roku

Pokazy spektakli 6 marca 2016 roku

Logo Sopocki Teatr Tańca białe tło (miniaturka)     Logo Teatr na Plaży (miniaturka)          Logo Sopot (oryginał)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Sopot: Teatr na Plaży, al. Mamuszki 2, sb i nd: 11.00-13.00 (Marta Zawadzka), sb: 13.00-15.30 (Joanna Czajkowska), nd: 13.00-16.00 (Barbara Szamotulska)

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close