Sopot: Sopocki Teatr Tańca: „7 pieczęć” – reż. Jacek Krawczyk

Zdjęcie: Sopot: Sopocki Teatr Tańca: „7 pieczęć” – reż. Jacek Krawczyk

Fot. Adam Joachimowski

Wersja do druku

Udostępnij

Punktem wyjścia do realizacji spektaklu jest film Ingmara Bergmana z 1957 roku pt. Siódma pieczęć. Przełamanie siódmej pieczęci według Apokalipsy św. Jana oznaczało moment, w którym rozpoczyna się czas ostateczny, w którym Bóg oddziela dobro od zła, po czym zsyła na umiłowaną przez siebie Ziemię śmierć i zagładę. Bohater – Rycerz powracający z wyprawy krzyżowej, w obliczu apokalipsy, traktuje swoją podróż jako drogę do poznania prawd ostatecznych. Ponieważ życie naokoło wydaje się pozbawione sensu, a Bóg milczy, Rycerz gotów jest zapytać o to spotkaną po drodze postać Śmierci. Śmierć decyduje się podjąć jego wyzwanie i zagrać z nim w szachy, na jednej szali kładąc tajemnicę istnienia, na drugiej – życie Rycerza i jego bliskich. W spektaklu podczas zadumy i refleksji nad partią szachów padną pytania dotyczące istoty życia, istnienia Boga, samotności człowieka, kryzysu wiary, uczuć i więzi miedzy ludzkich. Rycerz prowadzić będzie werbalny oraz ekspresyjno-ruchowy dyskurs z samym sobą, dotyczący filozoficznych moralnych rozterek, metafizycznej tajemnicy istnienia. Szachownica stanowić będzie alegoryczne medium.

 

Scenariusz, reżyseria (inspirowane dziełami Ingmara Bergmana): Jacek Krawczyk 

Choreografia, kreacje aktorskie, taniec: Joanna Czajkowska, Jacek Krawczyk, Grzegorz Sierzputowski, Aleksandra Foltman, Róża Kołoda, Wiktoria Rudnik

Muzyka: Mariusz Noskowiak

Światło: Mateusz Gierc

Wizualizacje: Łukasz Boros

Scenografia: Jacek Krawczyk

Kostiumy: STT

Realizacja filmu: Piotr Czarnecki

 

Bilety: https://www.interticket.pl/program/spektakl-7-pieczec-premiera-6321

Uwaga! Możliwość zakupienia biletów tylko w sieci.

 

Organizatorzy proszą o przybycie w maseczkach przed godziną 19.00 z wydrukowanymi i podpisanymi oświadczeniami co do stanu zdrowia (oświadczenie będzie dołączane do biletu).

Sopocki Teatr Tańca „7 Pieczęć”, fot. Adam Joachimowski

Sopocki Teatr Tańca „7 Pieczęć”, fot. Adam Joachimowski

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Sopot: al. Mamuszki 2

godz. 19:00

Sopot: Teatr na Plaży, Aleja Mamuszki 2

inne wydarzenia

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Aktualności

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close