Informujemy, że nagrodę w kategorii „Best Experimental Film” Festiwalu Filmowego Cannes Shorts™ w lutym 2023 roku przyznano filmowi The Seventh Seal (Siódma pieczęć) w reżyserii Jacka Krawczyka, współzałożyciela Sopockiego Teatru Tańca. Gratulujemy serdecznie.

Wersja do druku

Udostępnij

O filmie The Seventh Seal (pol. Siódma pieczęć):

To autorski film z 2022 roku w reżyserii Jacka Krawczyka, tancerza, choreografa i współzałożyciela Sopockiego Teatru Tańca. Jest inspirowany twórczością szwedzkiego reżysera Ingmara Bergmana, a zwłaszcza jego filmem Siódma pieczęć z 1957 roku. Eksperymentalny film stanowi filozoficzną, metaforyczną rozprawę poruszającą tematykę relacji człowieka z Bogiem i kryzysu wiary, refleksję nad ludzką bezradnością wobec śmierci.

Rycerz Antonius rozgrywa partię szachów ze Śmiercią, walczy o życie swoje i bliskich, prowadzi rozważania na temat metafizycznej tajemnicy istnienia.

Film został zrealizowany w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kultura w sieci.

Do tej pory uhonorowano go nagrodami na wielu festiwalach filmów niezależnych na świecie, ostatnio między innymi New York Movie Awards w Nowym Jorku („Silver Award: Experimental Film”; w grudniu 2022 roku) i Vegas Movie Awards w Las Vegas („Awards of Merit: Best Experimental Film”; w styczniu 2023 roku).

Więcej informacji o wyżej wymienionych festiwalach: link 1, link 2, link 3

Kontynuacją podjętego tematu jest stworzona przez Sopocki Teatr Tańca wersja sceniczna dzieła, zatytułowana 7 Pieczęć.

Realizatorzy:

Reżyseria: Jacek Krawczyk
Muzyka: Mariusz Noskowiak
Zdjęcia, montaż: Alicja Byzdra

Obsada: Joanna Czajkowska (rola aktorska – Mia), Jacek Krawczyk (rola aktorska – Rycerz Antonius), Grzegorz Sierzputowski (rola aktorska – Śmierć).

***

O Festiwalu Filmowym Cannes Shorts™:

Cannes Shorts™ to festiwal filmowy, odbywający się w południowej Francji, stworzony przez uznanych na świecie artystów i filmowców jako przestrzeń dla prezentacji utworów młodych, wschodzących talentów. W przeciwieństwie do innych dużych festiwali, Cannes Shorts™ skupia się głównie na filmach krótkometrażowych, zgodnie z założeniem, że dobrej jakości film krótkometrażowy może być początkiem udanej kariery w przemyśle filmowym i telewizyjnym.

Więcej o festiwalu: link

Materiały Sopockiego Teatru Tańca

Certyfikat festiwalu filmowego Cannes Shorts™ za film „The Seventh Seal” („Siódma pieczęć”) w reżyserii Jacka Krawczyka. Materiały własne Sopockiego Teatru Tańca

Materiały własne Sopockiego Teatru Tańca

Certyfikat festiwalu filmowego New York Movie Awards za film „The Seventh Seal” („Siódma pieczęć”) w reżyserii Jacka Krawczyka. Materiały własne Sopockiego Teatru Tańca

Materiały własne Sopockiego Teatru Tańca

Certyfikat festiwalu filmowego Vegas Movie Awards za film „The Seventh Seal” („Siódma pieczęć”) w reżyserii Jacka Krawczyka. Materiały własne Sopockiego Teatru Tańca

Grafika

„The Seventh Seal”. Grafika: Sopocki Teatr Tańca

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close