Sopot: Sopocki Teatr Tańca „Coś pięknego” – chor. Jacek Krawczyk, Joanna Czajkowska

Zdjęcie: Sopot: Sopocki Teatr Tańca „Coś pięknego” – chor. Jacek Krawczyk, Joanna Czajkowska

Kadr z filmu La Dolce Vita.

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr na Plaży zaprasza na pokaz spektaklu Sopockiego Teatru Tańca Coś pięknego w reżyserii i choreografii Jacka Krawczyka i Joanny Czajkowskiej. W najnowszej produkcji twórcy robią ukłon w stronę mistrzowskiego kina Federico Felliniego. Mając w pamięci inspiracje sopockich choreografów, czyli takie filmy jak choćby Dolce Vita, La Strada, 8 i ½, Próba orkiestry, czy Miasto kobiet można powiedzieć, że Coś pięknego stanowi rozważania na temat sensu życia, przemijania jednostki i cywilizacji, jak też – nostalgiczne studium samotności lub wyraz tęsknoty za prawdziwą bliskością i miłością.

Jacek Krawczyk wraz z zespołem zabiera widza w podróż pełną piękna, satyry, fantazji, ale także określonych konkluzji nad losem człowieczym i losem artysty. Przedstawienie z założenia ma formę kolażu i jest swobodną, autorską interpretacją tematów. Nie aspiruje do adaptacji tanecznej żadnego z wymienionych filmów, ani tym bardziej, do podania recepty na szczęśliwe życie. Niektórzy czytali La Stradę jako wyznania poszukującego artysty, któremu musi towarzyszyć fascynacja, euforia, inspiracje i kobiety. Choć świat i postaci spektaklu są mocno wystylizowani bezpośrednio nawiązując do estetyki filmów sprzed dziesięcioleci, sensy pozostają aktualne.

Koncept: Jacek Krawczyk

Reżyseria, choreografia, koncepcja plastyczna spektaklu: Jacek Krawczyk, Joanna Czajkowska

Współpraca choreograficzna i kreacje: Joanna Nadrowska, Barbara Pędzich, Kalina Porazińska, Grażyna Słaboń, Dorota Zielińska, Joanna Czajkowska, Jacek Krawczyk oraz Danuta Klementowska, Monika Thurau, Magdalena Kowala, Magdalena Chojnacka

Muzyka: collage z wykorzystaniem utworów Nino Roty i Giovanni Fusco

Kostiumy i scenografia: Jacek Krawczyk, Joanna Czajkowska

Fotografie promujące: kadry z filmów Fellinniego

Reżyseria świateł: Artur Aponowicz

Premiera: 22 i 23 kwietnia 2016, Teatr na Plaży

Bilety: 30 zł (normalny), 20 zł (ulgowy).

Sprzedaż online

Logo Sic Sopocki (miniaturka)    Logo Sopot (miniaturka)     Logo Fundacja Between.Pomiędzy (miniaturka)     Logo Teatr na Plaży (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

Sopot: Teatr na Plaży, al. Mamuszki 2

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close