Sopot: Sopocki Teatr Tańca i TeatrLEON „Octopus. Mów do mnie” – chor. Joanna Czajkowska, Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz

Zdjęcie: Sopot: Sopocki Teatr Tańca i TeatrLEON „Octopus. Mów do mnie” – chor. Joanna Czajkowska, Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

W 1995 roku Joanna Czajkowska i Krzysztof „Leon” Dziemaszkiewicz (Teatr Patrz Mi na Usta) podjęli współpracę artystyczną. Spotkanie to, mimo, że burzliwe – z pozoru różniły ich estetyki teatralne, obrodziło dwuletnią współpracą. Okazało się, że ówczesna gwiazda Teatru Ekspresji, na początku własnej drogi artystycznej oraz początkująca tancerka tańca współczesnego są wstanie wykreować wspólną przestrzeń. Zaznaczyć tu trzeba, że relacja ta opierała się na zasadzie: mistrz – uczeń. Od tego momentu mija 20 lat. W tym czasie narodził się Sopocki Teatr Tańca, a każde ze wspomnianych artystów kontynuowało swoją pracę, tworząc coraz bardziej rozpoznawalne, charakterystyczne, indywidualne światy. Światy, które nie spotykają się pod względem stylu, czy technik teatralnych. Od 20 lat Dziemaszkiewicz i Czajkowska pracują nieprzerwanie. Od 18 lat nie spotkali się przy żadnym artystycznym przedsięwzięciu. Ponowne spotkanie dojrzałych i świadomych artystów po tylu latach ma być eksperymentem artystycznym i człowieczym. Oczekujemy zaskoczenia.

Ośmiornice są rozdzielnopłciowe. Cechuje je rozwój prosty, bez stadium larwalnego. Poprzedzone tańcami i prezentacją barw godowych zaplemnienie polega na umieszczeniu przez samca, za pomocą hektokotylusa, spermatoforu w jamie płaszczowej samicy. U niektórych gatunków hektokotylus odrywa się od ciała samca.

Kreacja, proces twórczy i wykonanie: Joanna Czajkowska, Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz

Muzyka: collage z wykorzystaniem nagrań terenowych

Mastering: Mariusz Noskowiak

Kostiumy: Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz

Bilety:

30 zł – normalny
20 zł – ulgowy (uczniowie, studenci, emeryci)
15 zł – Studenci Wiedzy o Teatrze i studenci kierunków tanecznych, uczniowie szkoły baletowej
10 zł (Karta Tancerza)
Rezerwacje: rezerwacje.stt@gmail.com

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

Sopot: Teatr na Plaży, ul. Mamuszki 2

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close