Teatr Patrz Mi Na Usta

Zdjęcie: Teatr Patrz Mi Na Usta

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Patrz Mi Na Usta powstał w roku 1995 z inicjatywy tancerza i choreografa Krzysztofa ,,Leona” Dziemaszkiewicza, dawnego współpracownika Teatru Ekspresji.. W latach 1997-2002 zespół działał w Berlinie, gdzie powstał spektakl Radio Meteaphisick (1999) oraz Narodowa Drag Queen. Ostatnie przedstawienie jest także pokazywane po powrocie grupy do Polski . Od roku 2002 Teatr związany jest z Sopotem. Działa na zasadzie kolektywu. Stały skład zespołu tworzą artyści – przyjaciele twórcy: Bożena Eltermann (Teatr Cynada) , Marek Kakareko, Anna Steller ( Good Girl Killer), Bożena Zezula ( LipZezRew).

Z Teatrem Patrz Mi Na Usta współpracują artyści zapraszani do poszczególnych projektów: Milena Czernik (LipZezRew), Magdalena Jędra (dawniej Plastique Dod, obecnie Good Girl Killer), Jacek Krawczyk ( Teatr Okazjonalny), Magda Frąckiewicz, Krzysztof Czerny, Przemek Szalecki, Krystian Wolowski.

Przedstawienia Teatru Patrz Mi Na Usta lokują się na styku teatru, tańca i sztuki performance (sztuki ciała). Za każdym razem kreują sugestywną rzeczywistość, która nosi jednak znamiona hiperrealizmu. Powracający wątek spektakli grupy stanowi płynność tożsamości płciowej, która podlega tu nieustannej modyfikacji i transformacji. Dlatego działania grupy bliskie są estetyce queer.

Widowiska zespołu często przypominają spektakularną rewię lub skupiony wokół ciała performans. Mają charakter interdyscyplinarny, w których przenikają się ze sobą muzyka, plastyka, taniec, gra aktorska i inne. Intensywność kreowanych obrazów silnie wpływa na emocje widza.

(oprac. m.in. na podstawie serwisu dancedesk).

Realizacje:

1999

Radio Metaphisick

2002

Narodowa Drag Queen

2004

Cafe Domino

2005

Różana Góra


Variete Cameleon

Królestwo Szambali

2006

Dziś są moje urodziny

2007

Belladonna

2009

Dziewczęta z Zajęczego Wzgórza

2010

Hungrige Hertzen

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close