Warszawa: Sopocki Teatr Tańca i TeatrLEON „Mów do mnie”– chor. Joanna Czajkowska, Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz

Zdjęcie: Warszawa: Sopocki Teatr Tańca i TeatrLEON „Mów do mnie”– chor. Joanna Czajkowska, Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Ośmiornice są rozdzielnopłciowe. Cechuje je rozwój prosty, bez stadium larwalnego. Poprzedzone tańcami i prezentacją barw godowych zaplemnienie polega na umieszczeniu przez samca, za pomocą hektokotylusa, spermatoforu w jamie płaszczowej samicy. U niektórych gatunków hektokotylus odrywa się od ciała samca.

W 1995 roku Joanna Czajkowska i Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz (Teatr Patrz Mi na Usta) podjęli współpracę artystyczną. Spotkanie to, mimo że burzliwe – z pozoru różniły ich estetyki teatralne – obrodziło dwuletnią współpracą. Okazało się, że ówczesna gwiazda Teatru Ekspresji, na początku własnej drogi artystycznejm oraz początkująca tancerka tańca współczesnego są w stanie wykreować wspólną przestrzeń. Zaznaczyć tu trzeba, że relacja ta opierała się na zasadzie mistrz – uczeń.

Od tego momentu mija 20 lat.

W tym czasie narodził się Sopocki Teatr Tańca, a każde ze wspomnianych artystów kontynuowało swoją pracę, tworząc coraz bardziej rozpoznawalne, charakterystyczne, indywidualne światy. Światy, które nie spotykają się pod względem stylu, czy technik teatralnych.

Od 20 lat Dziemaszkiewicz i Czajkowska pracują nieprzerwanie. Od 18 lat nie spotkali się przy żadnym artystycznym przedsięwzięciu… Ponowne spotkanie dojrzałych i świadomych artystów po tylu latach miało być eksperymentem artystycznym i człowieczym.  Zaowocowało zaskakująco, spektaklem o miłości i pożądaniu.

Kreacja, proces twórczy i wykonanie:

Joanna Czajkowska, Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz,

Muzyka: collage z wykorzystaniem nagrań terenowych

Kostiumy: Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz

Światła: Bartosz Cybowski

Przygotowanie techniczne wideo: Natalia Osuch

Premiera: 23 października 2015

Spektakl zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Województwa Pomorskiego i Gminy Sopot.

Logo Sopot (miniaturka)

bilety: 30/25 zł

KUP BILET

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Warszawa: Teatr Druga Strefa, ul. Magazynowa 14A

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close