Sopot/Teatr na Plaży: Sopocki Teatr Tańca „Art Cafe” i „Transmisja”

Zdjęcie: Sopot/Teatr na Plaży: Sopocki Teatr Tańca „Art Cafe” i „Transmisja”

Art Cafe. Fot. Dorota Borucka-Gan

Wersja do druku

Udostępnij

Sopocki Teatr Tańca zaprasza do Teatru na Plazy na pokaz dwóch spektakli jednego wieczoru: Art Cafe i TRANSmisja.

Art Cafe

W pewnej kawiarni w Paryżu, a może w Warszawie, nad ranem, a może bardzo późnym wieczorem, w opustoszałej sali kelnerka niosąc nad swoja głową jak tacę ebonitową płytę długogrającą, nastawia stary patefon, po chwili zjawia się On – wielbiciel kawy, a może wielbiciel kelnerki. Ona spłoszona, nieśmiała, w uniżonej pozycji usługującego, spogląda z boku na wyśnionego, pewnego siebie, dobrze ubranego gentlemana. On patrzy spokojnie, chociaż nie ulega wątpliwości, że serce ma gorące. Sopocki Teatr Tańca (dawniej Teatr Okazjonalny) przenosi publiczność w Art Cafe, do zapomnianej epoki paryskiego szyku, wystylizowanych ruchów, bon tonu, do świata, w którym rytm wyznacza szum starej, zdartej płyty i piosenek Josephine Baker. Art Cafe jest spektaklem, który najdłużej spośród wszystkich innych, pozostawał w aktualnym repertuarze teatru. W ciągu wielu lat był prezentowany na bardzo licznych scenach w Polsce, a także na Litwie, w Portugalii i w Niemczech. Po 15 latach pokazana zostanie rekonstrukcja spektaklu.

Choreografia: Joanna Czajkowska i Jacek Krawczyk
Tańczą: Joanna Czajkowska, Jacek Krawczyk
Kostiumy: Eliza Śliwa
Scenografia: Jacek Krawczyk, Piotr Czajkowski
Muzyka: Josephine Baker
Premiera: 24.11.2001 Sala Filharmonii Kameralnej im. W. Rajskiego w Sopocie

TRANSmisja

 TRANSmisja nie próbuje opisywać, teoretyzować, czy diagnozować. To raczej nierzeczywisty, płynny teatralny obraz, którego głównym tematem jest ZMIANA. Widz zostanie zaproszony do świata, w którym nic nie jest na pewno, a za jedną wartością, kryją się następne. Performance nie jest jednak czystym „pokazem osobliwości” i najskrytszych marzeń scenicznych obu artystek, a ich transformacją. Wszelkie podobieństwo do osób i zdarzeń jest nieprzypadkowe, a wręcz zamierzone.

Koncept: Joanna Czajkowska
Kreacje, choreografia, szaleństwo: Joanna Nadrowska, Joanna Czajkowska
Muzyka: Grzegorz Welizarowicz, Bartosz Hervy
Wizualizacje: Natalia Osuch, Dominik Rudasz
Premiera: 3 sierpnia 2013, Scena Letnia Teatru BOTO, godz. 22.00

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:00

Sopot: Teatr na Plaży, al. Mamuszki 2

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close